Bajern pretrpeo novi udarac, Dortmund u finalu!

• 26. april 2017.

• 22:41

Mnogo obrta i uzbuđenja u ''finalu pre finala'' nemačkog Kupa, na kraju pobeda Dortmunda koji će se za titulu boriti sa ekipom Ajntrahta.

Sinoć je Ajntraht tek posle penal serije savladao Menhnengladbah i postao prvi finalista, ali svi su jedva čekali večerašnji duel, između Bajerna i Dortmunda na Alijanc Areni.

Veliki rivali su priredili pravu poslasticu navijačima, a na kraju, posle dva preokreta, slavio je Dortmund rezultatom 3:2 i izborio plasman u finale Kupa.

Gosti su poveli golom Marka Rojsa u 19. minutu, posle konfuzije u odbrani Bajerna, ali nije se dugo čekalo na odgovor ekipe Karla Ančelotija.

Samo devet minuta kasnije domaći su izjednačili golom Haviija Martineza posle kornera koji je odlično izveo Ćabi Alonso, a posle akcije Riberija po levoj strani, Mats Humels je u 41. minutu doneo vođstvo Bajernu - 2:1!

Tim rezultatom se otišlo na odmor, ali u nastavku glavne uloge preuzima ubitačni Dortmundov tandem, Dembele-Obamejang.

Igrao se 69. minut, kada je Dembele asistirao Obamejangu za izjednačenje, a samo pet minuta kasnije, Dembele postiže i gol odluke, i to prelepi gol odluke, iskosa sa desne strane pod prečku gola nemoćnog Ulriha- 2:3!

Taj gol je u prilogu, a Bajern do kraja meča nije imao odgovor, pa ove sezone neće biti ništa od duple krune za klub iz Minhena.