subota 02.12.2017.
17:26

Lajpcig je razočarao, Bajern pobedio. Bez pobednika u derbiju Leverkuzena i Dortmunda.

EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA

Bajern je danas imao problema protiv Hanovera, ali je uspeo da slavi tri boda pošto je pobedio Hanover sa 3:1.

Poveo je Bajern golom Artura Vidala u 17. minutu, dokazao je Čileanac da je u dobroj formi nakon asistencije Tomasa Milera.

Ipak, u nastavku prvog poluvremena prvo je Fulkrug promašio penal, a potom Benšop donosi izjednačenje u 35. minutu.

Pobedu Bajernu donosi Kingsli Koman u 67. minutu meča, sam se izborio za poziciju za šut, pogodio gol Hanovera za 2:1. Konačan rezultat postavlja Levandovski iz penala u 87. minutu.

Borusija iz Dortmunda ponovo nije pobedila, danas je odigrala derbi meč protiv Leverkuzena, a bilo je 1:1.

Kevin Foland je doveo domaće u prednost u 30. minutu, da bi Vendel u 41. dobio crveni karton nakon veoma lošeg starta.

U 73. minutu smo videli sjajnu akciju Borusije iz Dortmunda, Šurle je ubacio loptu u sredinu, tamo je bio Jarmolenko koji ubacuje loptu u mrežu za 1:1.

Bajern je prednost u odnosu na drugoplasiranu ekipu na tabeli povećao nakon sjajne pobede Hofenhajma protiv Lajpciga. Sada imaju 6 bodova više, pošto je Lajpcig izgubio sa 3:0 u gostima.

Amini je doveo domaće u prednost u 13. minutu, da bi Gnabri uspeo da sa dva gola u 52. i 62. minutu reši pitanje pobednika. Tačku na ovaj meč stavlja Ut u 87. minutu za konačnih 4:0.

Nekada je veliki derbi bio između Verdera i Štutgarta, a sada je to duel ekipa koje se bore za opstanak. Na kraju, slavlje Verdera, tek drugo ove sezone, stigli su do 11. boda i dalje su u zoni ispadanja. Jedini strelac na ovom meču bio je Maks Kruze u 45. minutu nakon asistencije Bartelsa.

Augsburg dolazi do veoma bitne pobede, slavili su danas na gostovanju Majncu sa 1:3. Gregoriš i Finbogason iz penala su postigli golove u prvom delu za 0:2, da bi Holtman doneo nadu Majncu da može do izjednačenja, gol je postigao u 85. minutu.

Ipak, samo minut kasnije Finbogason rešava pitanje pobednika.

Bajern - Hanover 3:1
Hofenhajm - Lajpcig 4:0
Verder - Štutgart 1:0
Majnc - Augsburg 1:3
Leverkuzen - Dortmund 1:1