Bajern po prvi put posle 17 godina doživeo ovako nešto!

• Autor: Nikola Miloradović

• 26. april 2017.

• 23:45

Fudbaleri minhenskog Bajerna poraženi su u polufinalu Kupa Nemačke od Borusije iz Dormtunda.

Izabranici Karla Anćelotija su jednu sjajnu sezonu maltene bacili u zaborav za vrla kratak vremenski period.

Najpre su ispali u 1/4 finalu Lige šampiona od madridskog Reala, a večeras su ostali i bez trofeja u kupu, kako ih je Borusija nakon preokreta savlada sa 2:3, više o tom susretu OVDE.

Gubili su "Bavarci" od 19. minutu, kada je Ulrajha savladao Rojs, da bi do kraja poluvremena preokrenuli rezultat preko Havija Martineza i Matsa Humelsa.

Ipak, u nastavku su gosti za samo pet minuta preokrenuli stvari u svoju korist i na kraju izborili plasman u finale.

Tako Bajern po prvi put posle 17 godina nije upeo da veže nijedan trijumf u pet vezanih utakmica! Najpre su poraženi od Reala, da bi potom remizirali sa Leverkuzenom, potom su izgubili od Reala nakon produžetaka u revanš meču LŠ, da bi u minulom kolu Bundeslige igrali 2:2 sa ekipom Majnca.