Bajern osvojio Kup posle penala, Pep se oprašta sa duplom krunom!

• Autor: Milovan Longinov

• 21. maj 2016.

• 22:50

Bajern je osvojio duplu krunu!

Bajern Minhen je osvojio Kup Nemačke pošto je finalu u Berlinu savladao Borusiju Dortmund rezultatom 3:2 (0:0) posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

U penal seriji su promašili Bender i Sokratis, dok je na drugoj strani neprecizan samo Kimih.

Kao što se moglo očekivati, Bajern Minhen je u potpunosti dominirao u polju, imao posed lopte i daleko više šansi od svog rivala.

Od samog starta, tim Pepa Gvardiole je bio superioran u odnosu na ''milionere'', a u prvih 45 minuta najbliži golu bio je Levandovski kada je iz neposredne blizine šutirao za malo pored gola, a pritom je bio i povučen pa je zatražio i penal, ali sudija nije delio isto mišljenje.

I u drugom delu igre, Bajern je nastavio sa ofanzivom, ponovo je u šansi bio Levandoski, potom i Miler, ali su bili neprecizni. U 55. minutu Dortmund je imao opasnu kontru, međutim Obamejang je šutirao preko gola.

U 75. minutu Frank Riberi je imao veliku šansu, prošao je po levom boku, gađao prvi ugao, ali je golman Birki bio na mestu.

Problem za Borusiju Dortmund bile su povrede Marsela Šmelcera i kapitena Matsa Humelsa, koji se ujedno i oprostio od žutog dresa kada ga je u 77. minutu zamenio Ginter.

U 85. minutu Obamejang je imao najbolju šansu na meču i u potpunosti mogao da šokira Bavarce. Posle ubitačne kontre, Rojs je pronasao Obamejanga koji sam sa druge stative šutira preko prečke.

Posle rehularnih 90 minuta nije bilo golova, pa se otišlo u produžetke u kojima takođe nije bilo promene rezultata.

U penal seriji Bajern je osvojio Kup Nemačke pošto su Bneder i Sokratis promašili za Dortmund, a Kimih za Bajern.