20:23

Odigrana i poslednja večerašnja utakmica 14. kola Bundeslige.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Ekipa Leverkuzena je u usponu forme u poslednje vreme, a večeras je to i potvrdila trećom pobedom u poslednja četiri kola.

Ovoga puta ''Farmaceuti'' su na svom terenu savladali Šalke rezultatom 2:1, čime su seprobili na šesto mesto i aktuelnog šampiona, ekipu Bajerna, potisnuli čak na sedmu poziciju na tabeli.

Junak trijumfa Leverkuzena bio je Lukas Alario, koji je postigao oba gola za pobedničku ekipu.

Na drugi pogodak čekalo se sve do 81. minuta, kada je Arangiz probio po levoj strani, onda ubacio loptu u peterac, gde je Alario bio na pravom mestu i preciznim udarcem završio ovu lepu akciju - 2:0.

Izgledalo je da je tada sve rešeno, ali samo minut kasnije gosti uzvraćaju brzo izvedenim napadom, koji je realizovao Raman i potavio konačnih 2:1.

Do kraja, domaći su zadržali prednost i slavlje u Leverkuzenu je moglo da počne.