17:29

Nije pomogla ni smena Karla Anćelotija, Bajern iz Minhena je nastavio da prosipa bodove.

EPA-EFE/FELIPE TRUEBA

Predvođeni Vilijem Sanjolom na klupi koji je zamenio Karla Anćelotija, Bajern iz Minhena ponovo nije uspeo da slavi u Bundesligi.

Bavarci su danas odigrali samo 2:2 na gostovanju Herti, iako su imali prednost od 2:0 nakon 50 minuta igre.

Već u 10. minutu Bajern je poveo sa 1:0. Bio je to dobra akcija defanzivaca gostiju, Boateng je centrirao, a Mats Humels je bio na pravom mestu i glavom je uspeo da savlada golmana domaćih za prednost.

Po jedna šansa na obe strane do kraja poluvremena, a onda 0:2 za Bajern 4 minuta nakon što su ekipe izašle iz svlačionice i počele drugo poluvreme.

Tada je Robert Levandovski pokazao sav svoj kvalitet, uspeo je da stigne do lopte preko defanzivca Herte kada ju je poslao Kristijan Toliso, i na kraju levom nogom poslao loptu u mrežu.

Mislili su svi da će Bajern rutinski privesti utakmicu kraju, ali to nije onaj Bajern od prošle godine.

Samo dva minuta je trebalo Herti da se vrati u meč, Duda je uspeo da postigne gol na asistenciju Haragučija za 1:2, a samo 5 minuta kasnije, novi gol u mreži Bajerna.

Nakon centaršuta sa desne strane lopta se našla u nogama Salomona Kalua, a nekadašnji fudbaler Čelsija je uspeo da je prosledi u mrežu za 2:2!

Pokušavali su gosti, ali nisu imali dobrih šansi do kraja utakmice, pa je završeno rezultatom 2:2.

Bajern je drugi nakon 7 kola, ali sa 5 bodova manje od Borusije iz Dortmunda pošto je zabeležio 2 nerešena rezultata i 1 poraz do sad. Herta, za razliku od njih, se nalazi na poziciji broj 10 sa 9 osvojenih bodova.