• Autor: Filip Mitrović

• 15. februar 2013.

• 22:38

Sjajnu formu Bavarci potvrdili u Volfsburgu, pobedom nad "Vukovima" od 2:0.

Premijerni meč 22. kola Bundes lige odigran je pred oko 30 hiljada gledalaca na "Folksvagen Areni" u Volfsburgu, gde je lider šampionata, minhenski Bajern, slavio rezultatom 2:0.

Na prvi gol se čekalo do 36-og minuta, kada je na dodavanje Bastijana Švajnštajgera glavom Mario Mandžukić efektno matirao Benalja.

Bajern s minimalcem odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu mreže su mirovale sve do sidijske nadoknade, pošto je rezervista Arjen Roben golom u 92. minutu posle asistencije Tomasa Milera zapečatio sudbinu "Vukova" na ovom meču za konačnih 0:2. Golove pogledajte OVDE.

Bavarci sada imaju 18 bodova više (ukupno 57) od prvog pratioca i aktuelnog šampiona Borusije iz Dortmunda, ali i meč više, dok je Volfsburg ostao 12-ti sa 26 osvojenih bodova.