Bajern - MNOGO su jaki!

utorak 27.10.2015.
22:23

Očekivali smo pravi derbi u šesnaestini finala Kupa Nemačke, ali Bajern je po ko zna koji put potvrdio da mu nema ravnog na domaćoj sceni.

BETA/AP Photo/Michael Sohn

Utakmica večeri u okviru šesnaestine finala nemačkog Kupa bilo je gostovanje Bajerna ekipi Volfsburga.

Duel ekipa koje po kvalitetu zaslužuju da se nađu i finalu, ali večeras je samo bajern to potvrdio, ubedljivim trijumfom rezultatom 3-1.

I ne samo to, nego je sve praktično bilo rešeno već tokom prvog poluvremena, pa je ovaj susret bio lišen bilo kakve rezultatske neizvesnosti.

Trijumf Bavaraca najavio je Daglas Košta, prelepim pogotkom u 15. minutu. Prihvatio je loptu na oko 35 metara od gola domaćih, krenuo u kraći prodor, a onda uputio neodbranjiv projektil u Benaljovu mrežu - 0:1.

Ovaj gol kao da je dao dodatni elan igračima Bajerna da nastave sa pritiskom i atacima, pogotovo po levoj strani terena. Posle jedne takve akcije, Tomas Miler je već u 20. minutu duplirao prednost gostiju, a sve dileme oko pobednika rešene su četrnaest minuta kasnije.

Ponovo proboj po levoj strani, Alaba je odlično centrirao, a Miler volej-udarcem još jednom savladao Benalja - 0:3.

Nešto kasnije, Miler je propustio priliku da dođe i do het-trika, a u nastavku su gosti rutinski priveli posao kraju.

Jedino što je Volfsburg uspeo, izuzev nekoliko prilika, jeste počasni pogodak Andrea Širlea u 90. minutu, za konačnih 1:3.

Golove iz Volfsburga možete da vidite OVDE.

Što se tiče ostalih mečeva, najneizvesnije je bilo u Frankfurtu, gde je Herta tek posle produžetaka uspela da eliminiše domaći FSV.

Zanimljivo je bio i u Darmštatu, gde je domaćin savladao Hanover sa 2-1, a naš defanzivac Slobodan Rajković je dobio priliku u pobedničkoj ekipi tek u poslednjih par minuta meča.