Bajern Minhen uzeo titulu i ušao u istoriju, gigant na korak od Cvajte!

• Autor: Milovan Longinov

• 07. maj 2016.

• 17:24

Fudbaleri Bajern Minhena ponovo su odbranili titulu u Bundesligi i ovo je Bavarcima istorijski četvrti uzastopni trofej u domaćem šampionatu. Ekipu Štutgarta samo čudo može da dovede do baraža za opstanak.

Bajern Minhen je u pretposlednjem kolu savladao Ingolštat u gostima rezultatom 2:1 (2:1), dok je Borusija Dortmund izgubila od Ajntrahta sa 1:0.

Bavarci kolo pre kraja imaju osam bodova više od drugoplasirane Borusije Dortmund.

Bajernu je ovo 26. titula, a Pep Gvardiola je osvojio i treću od moguće tri, međutim, nemačka javnost smatra da je njegov mandat na klupi bio loš zbog nijednog pehara u Ligi šampiona.

Strelci za Bajern u pobedi nad Ingolštatom bio je Robert Levandovski u 15. iz penala i u 32. minutu, dok je jedini gol za domaće postigao Hartman takođe sa bele tačke, u finišu prvog dela igre.

Pep Gvardiola nije ništa prepustio slučaju, izveo je jak sastav i posle pola sata igre sa dva gola Levandovskog praktično rešio sve dileme oko pobednika i titule.

Velika borba vodiće se za četvrto mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, pošto za to jedno mesto konkurišu četiri ekipe. U najboljoj poziciji je Borusija Menhengladbah koja je danas savladala na svom terenu Bajer Leverkuzen sa 2:1 golovima Hana u 43. i 79. minutu, dok je jedini strelac za goste bio Aranguiz u 20. minutu.

Borusija ima 52 boda, dok po 49 imaju Majnc, Šalke i Herta.

Šalke
je propustio veliku priliku da bude samo na bod od Menhengladbaha pošto je danas remizirao sa Augsburgom sa 1:1. Šalke je poveo golom Huntelara u 82. minutu, ali je remi doneo Bajer u 89. minutu.

Herta je u gostima izgubila od Darmštata sa 2:1, dok je Majnc skočio na deobu petog mesta.

Pored Lige šampiona, velika borba vodi se i za opstanak, a u najtežoj poziciji je Štutgart. Posle današnjeg poraza od Majnca na svom terenu, Štutgat je izgubio gotovo sve šanse da opstane.

Štutgart kolo pre kraja ima dva boda manje od Verdera i tri od Ajntrahta, ali je problem što se upravo te dve ekipe sastaju u poslednjem kolu u borbi za jedno mesto u eliti.

Štutgart je danas izgubio od Majnca sa 1:3, a na kraju meča, na teren je uletela grupa nezadovoljnih navijača koji su verbalno napali igrače.

U najboljem slučaju, Štutgart bi mogao da se domogne 18. pozicije koja vodi u baraž, međutim teško da će uspeti da se domogne tog mesta.