Bajern i Ibra trenirali silu, Mojes preživeo "okno", Juve sa "nožem u zubima"

• Autor: Boris Jovanović

• 03. oktobar 2013.

• 11:21

Derbi na "Etihadu" to nije bio jer je prvak Evrope očitao lekciju Sitiju. Junajted spasao čast grada remijem u Donjecku. Zlatan i "Sveci" brzo rasformirali tim koji "govori srpski". Juventus u problemima, čeka ih teška borba za top 16 fazu.

Bajern i Ibra trenirali silu, Mojes preživeo
Demonstracija nemačke sile na ostrvu, Siti je izgledao kao uplašeni đačić protiv Bajerna koji je odigrao najbolju utakmicu u sezoni. Džoe Hart je imao košmarno veče, ali ne menja stvari, postavljalo se samo pitanje koliko će golova primiti "Građani".

Ovom predstavom Gvardiola je odagnao sve sumnje u sposobnost da se prilagodi timu koji je prošle godine osvojio sve.

Siti će prolaz u osminu finala tražiti protiv CSKA koji je dobio Plzen, na "neprijateljskom" terenu u Sankt Petersburgu. Tamo ne vole Moskovljane, ali je "Petrovski" bio srećan za CSKA. Prekinuli su lošu seriju i savladali češkog šampiona uz odličnu partiju Zorana Tošića koji je zabeležio gol i asistenciju.

Miriše da će naredni dvomeč Sitija i "Armejaca" odlučivati ko će sa Bajernom u top 16.

Real takođe protiv Juventusa u naredna dva meča ima šansu da overi nokaut fazu, imaju šest bodova nakon dve utakmice. Sinoć su bez problema savladali Kopenhagen, mada su se Danci držali u prvom poluvremenu, čak i mogli da izjednače.

Ipak, na kraju su ostali bez daha, Di Marijina "rabona" kao i dva gola Argentinca, uz isto toliko Kristijana, deo su pokera kojim su "Lavovi" ispraćeni na sever.

Ali, kako igraju Juventus i Galatasaraj, ni Kopenhagen nije bez šansi da ponovi podvig od pre neku godinu. Duel u Torinu je završen 2:2, bod je slađi za Turske, mada su vodili u većem delu meča. Juvenus je okrenuo, ali bio blizu pobede svega 60 sekundi, pre nego što je postavljen najpravedniji rezultat.

Pobeda bi sigurno pokrila probleme koje italijanski šampion ima u igri, osvojili su dva boda iz dva meča, isto su doduše krenuli i prošle godine pa su bili prvi u grupi.

Ali, tada su iza sebe ostavili Šahtjor i Čelsi, Real je ipak nešto drugo, kako sada stvari stoje, Juventus bi o drugoj fazi mogao da odlučuje u direktnom okršaju sa Galatasarajem u Istanbulu. Slede dva meča sa Merengesima, prvi za tri nedelje u Torinu, ako budu igrali ovako, teško će se suprotstaviti Špancima.

Pari Sen Žermen je za dvadesetak minuta spustio Benfiku na zemlju, posle je sve bilo stvar rutine. Ibra je otvorio vrata pobede, a štoper Markinjos nastavio neverovatnu seriju golova.

"Sveci" su delovali moćno, Benfika se kasno prenula, imala neke prilike u nastavku, ali je praktično sve bilo odlučeno u prvom poluvremenu.

Junak večeri je Kostas Mitroglu. Grk je sa tri gola zaledio navijače Anderlehta. Belgijanci su promašivali, Pirejci davali golove, Mitrović nije realizovao penal, posle ovog trijumfa grčki šampion je praktično kaparisao treće mesto, a ima šansu da se bori i za osminu finala jer slede dva duela sa Benfikom.

Mančester Junajted je odoleo u Donjecku, vodili su, ali je greška Vidića na kraju donela "Rudarima" izjednačenje. Mojes je uspeo da odoli na teškom gostovanju, i mada pljušte kritike nekih navijača, čini se da malo potcenjuju Šahtjor koji veoma retko gubi u Donjecku. U svakom slučaju četiri boda u dva meča daleko od toga da su loš učinak za "Đavole".

Leverkuzen je po svemu sudeći otpisao Sosijedad koji će se teško vratiti nakon dva poraza. Baske sada čekaju dueli sa Junajtedom, imaju nula bodova, oba neuspeha i protiv Šahtjora i u samom finišu na "Baj Areni" pokazuju da na ovom nivou neiskustvo može da bude ključno.

Šahtjor - Man Junajted 1:1
Leverkuzen - Sosijedad 2:1
Juventus - Galatasaraj 2:2
Real - Kopenhagen 4:0
PSŽ - Benfika 3:1
Anderleht - Olimpijakos 0:3
CSKA - Plzen 3:2
Man Siti - Bajern 1:3