Bajern došao do "triple krune"!

• Autor: Vladimir Danilović

• 01. jun 2013.

• 22:00

U sjajnoj utakmici nemačkog kupa, Bajern je uspeo da pobedi Štutgart i tako osvoji "triplu krunu".

Bajern Minhen je pobedom nad Štutgartom osvojio "triplu krunu", i tako potvrdio svoju dominaciju u nemačkom ali i evropskom fudbalu ove sezone.

Prvi u prednost su došli Bavarci i to pogotkom Tomasa Milera iz jedanaesterca u 37. minutu meča.

Odmah po početku drugog poluvremena, Gomez na asistenciju Lama postiže i drugi gol za Bajern, stvarajući tako značajnu prednost za Bavarce.

U 61. minutu Gomez postiže i treći gol za Bajern, i u tim trenucima se očekivalo da će Bavarci mirno privesti utakmicu kraju.

Ipak, Štutgart uspeva da smanji rezultat na 3:2, i to golovima Harnika, prvo u 71. a zatim i u 80. minutu meča.

Ipak, do kraja utakmice rezultat je ostao nepromenjen pa je Bajern osvojio i ovaj trofej.