Azuri sigurni u Jerevanu

• Autor: Bojan Jovanovic

• 12. oktobar 2012.

• 21:20

Selekcija Italije slavila sa 3:1 u gostima protiv Jermenije u kvalifikacijama za SP 2014. Strelci za Azure bili Pirlo, De Rosi i Osvaldo.

Italijani su dobro otvorili susret u Jeravanu i u 11. minuti su stigli do vođstva. Mkojan je igrao rukom u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na belu tačku, a bez problema je pogodio Andrea Pirlo za vo]stvo od 1:0.

Ipak, Jermenija je u 27. minuti stigla do izjednačenja. Henrik Mhterijan je protutnjao kroz odbranu Azura i matirao je Bufona za 1:1, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Napadali su Italijani u nastavku, a do pobedničkog gola su stigli u 64. minuti susreta. Danijele De Rosi je pogodio za vođstvo od 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Pablo Osvaldo u 82. minutu susreta.