ponedeljak 08.04.2019.
22:50

Fudbaleri Čelsija slavili su na svom terenu u okviru 33. kola Premijer lige.

EPA-EFE/WILL OLIVER

"Plavci" su na "Stamford Bridžu" dočekali ekipu Vest Hema, uspeli su da slave u londonskom derbiju sa 2:0 (1:0).

Pripretili su domaći igrači u 16. minutu preko Kantea, ali je Francuz tukao preko gola rivala sa ivice kaznenog prostora.

A onda, samo osam minuta kasnije, magija Edena Azara. Pravi slalom belgijskog reprezentativca, koji je na putu ka golu rivala izbacio nekoliko defanzivaca Vest Hema i na kraju matirao Fabijanskog za 1:0.

Samo tri minuta kasnije, nova velika šansa za Čelsi, Iguain je pobegao po levoj strani, tukao je iz nezgodnog ugla i pogodio stativu!

U finišu prvog dela još dve velike prilike za Čelsi, najpre je Hadson-Odoi, nakon fenomenalnog pasa Azara ostao u situaciji jedan na jedan sa defanzivcem "Čekićara" pred golom gostiju, uspeo je da se namesti na udarac, jako je tukao, ali je Fabijanski sačuvao mrežu.

Samo dva minuta kasnije, opet akcija preko Hadson-Odoija, ovaj ostavlja Kanteu, koji ubacuje loptu pred gol Vest Hema, tamo se našao Iguain, koji je primio loptu na grudi i potom uhvatio volej, ali je Frederiks uspeo da ga izblokira gotovo na gol liniji.

Otišlo se na odmor sa 1:0, razigrali su se malo gosti u nastavku, Lancini je pretio u 54. minutu, ali je Kepa dobro intervenisao.

U 63. minutu je Kresvel opasno tukao sa ivice kaznenog prostora, lopta je prohujala pored gola "Plavaca".

Najbolju priliku za goste imao je Arnautović u 83. minutu, tukao je glavom iz dobre pozicije, ali je Emerson uspeo da ga izblokira u poslednji čas.

Nakon toga je Čelsi uzvratio, Žiru je imao veliku priliku da otkloni sve dileme, ali je Fabijanski uspeo da ga zaustavi u situaciji jedan na jedan, da bi sve dileme u poslednjem minutu regularnog dela otklonio Eden Azar, svojim drugim golom na utakmici, nakon sjajnog pasa Barklija.

Čelsi treći sa 66 bodova, imaju dva više od Totenhema, tri od Arsenala i pet od Mančester junajteda, ali imaju i utakmicu više od sva tri tima.

25 Komentara

Sveznalac-NoviProfil
Tuesday, 09.04.2019
00:40

Gospodin EDEN HAZARD. Momak koji je preso ovu igricu. Svaka cast legendo i nadam se da ostajes sa nama a ako ne onda makar mogu pamtiti kakvu smo IGRACINU imali.

Naka TZ (CFC)
00:32

Prava borba tek slijedi jer je jos 5 kola do kraja a imamo 2 teske tekme na gostovanju kod Junajteda i Liverpoola koji juri titulu.Celzi ako dobije 3 utakmice i uzme makar bod na gostovanju kod Liverpoola ili Junajteda mislim da bi mogao ostati u top 4 i izboriti ligu prvaka uz naravno eventualni kiks Tottenhama ili Arsenala jer njih vidim kao najvece konkurente za 3 i 4 poziciju, za Junajted msm da imaju najmanje sada sanse da se bore za top 4 .Samo jako pa sta bude neka bude.#cfc#

Bratuska_Blueboy
Monday, 08.04.2019
23:46

Uzbudljiva tekma dosta sansi... nekako se cini da smo ovo mogli dobiti i 5-0 ali da je moglo zavrsiti i 1-1.. svakako odlicna uvertira pred le i Liverpul

BlueMoon
23:39

Otpisase Celzi iz trke za top 4,na kraju ce se mnogi iznenaditi.

Alex DeLarge
09:35

Celsi u 5 utakmica do kraja gostuje i Junajtedu i Liverpulu, a ni utakmice protiv Barnlija i Lestera nisu naivne... Objektivno, Sparsi i Arsenal ce biti treci i cetvrti... Doduse, bez Azara ovo je kanta od ekipe. A uzimajuci kaznu koja gotovo definitnvno sledi, nece moci ni da kupuju, tako da ovaj klub nece biti konkurentan cak ni u kupu Lepe Brene. Za njih je bolje da ne igraju LS naredne godine

Ceks_FC_Chelsea
Wednesday, 10.04.2019
14:37

rece covek i osta ziv, ma daj ne lupetaj iako azar ode ova ekipa ce samo igrati jos bolje jer nece biti u glavama tih igraca dodaj azaru pa sta uradi on, sada ce morati da izadje neko drugi koji ce nositi ekipu a chelse toga ima na pretek , povratice nekih od svojih pozajmica i eto nas opet mozda ne u trku za titulu ali tu cemo biti i iznenaditi sve. a ti gledaj svoja posla.

Fan Celsija
23:10

Kakva utakmica! Koliko je bolja igra kada se malo protivniku pusti lopta, a ne beskonačna dodavanja. Kakvo kretanje Kantea, zvijer. Emerson spasio čist gol, odličan danas, mnogo se bolje razumije sa Azarom nego Alonso. Iguain nekako spor, griješi dosta u dodavanjima. O Azaru ne treba trošiti riječi, jednostavno mađioničar. Sve u svemu, ovo večeras je bilo odlično, ali ne treba se opuštati, borba tek slijedi!

Marcos Alonso
23:05

i usput mogu li se izbrojati Azarovi uspjesni driblinzi ovaj mec? :D Ovo je cista 10 ocjena,nece biti fer ako je ne dobije

Dragojevic Andrija
08:25

ide li broj driblinga x4? jer je par puta cijelu odb lomio :"D

GoHard
23:01

Je l to samo kad Mesi predribla nekog igraca Hueske objavljate dobre golove pre kraja utakmice? Ovaj je bolji od svakog Mesijevog unazad godinu dana pa niste mapravili posebnu vest.