Augsburgu nije prijao "hamburger"

• Autor: Bojan Jovanovic

• 26. oktobar 2012.

• 22:34

Fudbaler HSV-a slavili su rezultatom 2:0 u Augsburgu i tako s 10. pozicije, nakon nepotpunog devetog kola, stigli na četvrtu poziciju na tabeli Bundeslige.

Augsburgu nije prijao
Hamburger je zabeležio pobedu u Augsburgu i tako se popeo za šest stepenika na tabeli Bundeslige. Hamburg je sada četvrtoplasirani tim nemačkog šampionata.

Gosti iz Hamburga poveli su nakon 13 minuta igre. Letonac Artoms Rudnevs je uposlio Sona, koji se sjajno snašao i udarcem s ivice kaznenog prostora postigao svoj peti prvenstveni pogodak.

U 63. minutu Rudnevs je strelac za 2:0, a ovoga puta u ulozi asistenta našao se Rafael van der Vart.

Son je započeo i akciju za pobednički gol, Vart je ubacio loptu za Rudnevsa pored dvojice domaćih fudbalera, a letonski napadač je zakucao loptu pod prečku za konačnih 2:0.