Atletiku madridski derbi, Real na 'minus 5'!

• 28. septembar 2013.

• 23:54

Derbi sedmog kola Primere odigran na 'Bernabeu', gde je Real pred svojim navijačima poražen od gradskog rivala, ekipe Atletika. 'Jorgandžije' su se tako priključile Barseloni na čelu tabele, sa maksimalnim učinkom posle sedam kola, dok Real ima pet bodova manje.

Fudbaleri Atletika savladali su kao gosti ekipu Reala na ''Santjago Bernabeu'' rezultatom 1-0, u derbiju sedmog kola španske Primere.

Gosti su bolje ušli u meč, osokoljeni odličnom formom i stopostotnim učinkom u prvih šest kola.

I već u 11. minutu, sigrurna i hrabra igra 'Jorgandžija' donela je rezultat. Koke je asistirao ka Dijegu Košti, koji je pobegao odbrani Reala i savladao Dijega Lopeza - 0:1. (Gol OVDE)

Očekivalo se da će rani gol gostiju izazvati ofanzivu Reala u pokušaju da što pre dođe do izjednačenja, ali protiv sjajno organizovane ekipe Atletika nije bilo lako stvoriti ni velike prilike.

Vreme je išlo u prilog gostima, domaći su bili sve nervozniji, a manji 'kratak spoj' među igračima dva tima viđen je u finišu prtvog poluvremena, kada se golman Reala Dijego Lopez pokoškao sa strelcem jedinog gola Dijegom Koštom.

U poluvremenu, Karlo Anćeloti je izvršio dvostruku izmenu. U svlačionici su ostali Iljaramendi i Di Marija, a priliku su dobili Luka Modrić i 'roviti' Garet Bejl.

Njihov ulazak doprineo je konstantnoj inicijativi Reala, ali su se gosti i dalje sjajno branili i održavali stečenu prednost.

Na desetak minuta pre kraja, Atletiko je mogao da reši sve dileme, ali je udarac Kokea iskosa sa desne strane zaustavila prečka.

Sam finiš meča obeležio je žestok pritisak Reala, a u dva navrata Morata je imao odlične prilike, međutim nije uspeo da savlada Kurtou. Prvi put je njegov udarac, u 84. minutu, golman gostiju zaustavio, da bi tri minuta kasnije pogodio spoljni deo mreže.

Bilo je i par opasnih pokušaja Modrića iz daljine, ali je Kurtoa do kraja ostao nesavladan!