Atletiko učinio veliku uslugu Lionu

sreda 16.05.2018.
23:50

Pobedu Atletiko Madrida u finalu Lige Evrope večeras slave i svi navijači Olimpika iz Liona.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Nakon finala Lige Evrope saznali smo kako će se odvijati stvari na pristupnoj listi za Ligu šampiona u sezoni 2018/19.

Osvajač Lige Evrope obezbeđuje direktan plasman u elitno takmičenje UEFA ukoliko već to nije učinio preko svog nacionalnog prvenstva.

Kako je Atletiko već overio plasman u Ligu šampiona preko Primere, a pride je uzeo i trofej u Ligi Evrope, profitiraće trećeplasirani tim francuske Lige 1.

Olimpik iz Liona trenutno zauzima treće mesto u Ligi 1 i tu će ostati ukoliko za vikend savlada Nicu. U tom slučaju Olimpik iz Lion obezbediće i direktan plasman u Ligu šampiona!

Najveći gubitnih u čitavoj priči mogla bi da bude ekipa Olimpika iz Marselja. Izabranici Rudija Garsije ostali su bez trofeja u Ligi Evrope koji nosi i plasman u Ligu šampiona, a na kraju bi mogli i da ne zaigraju u elitnom takmičenju jer su trenutno četvrti u Ligi 1 sa bodom zaostatka za Lionom.

Samo u slučaju da Lion remizira ili izgubi od Nice, a Olimpik Marselj savlada Amien, finalista Lige Evrope igraće u grupnoj fazi Lige šampiona naredne sezone.