• Autor: Milovan Longinov

• 17. decembar 2016.

• 18:04

Atletiko se mučio, ali konačno pobedio.

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na svom ''Visente Kalderonu'' ekipu Las Palmasa rezultatom 1:0 (0:0) u 16. kolu Lige Primere.

Jedini pogodak na meču postigao je Saul Nigez u 59. minutu.

Atletiko nije blistao ni na ovom susretu, Simeoneov tim je teško dolazio do pravih prilika, ali je i pored toga uspeo da dođe do važne pobede.

Atletiko je imao dve solidne prilike u prvom poluvremenu, ali nijedan udarac u okvir gola, dok je Las Palmas bio bliži vođtvu pošto je Lemos iz daljie pogodio prečku u finišu prvog poluvremena.

Ipak, domaći su u 59. minutu došli do vođstva golom Saula Nigeza, koji se našao na pravom mestu posle jedne odbijene lopte i prelepim udarcem sa preko 20 metara pogodio uz samu stativu.

Nakon vođstva, domaći su zatvorili prilaze golu, Simeone je napravio dve izmene, Tores i Gaitan su zmenili Karaska i Gameira i tako sačuvali prednost.

Atletiku je ovo bila tek druga pobeda u poslednjih šest mečeva, i Madriđani su sada peti na tabeli sa 28 bodova, jednim manje od Viljareala i dva od Sevilje sa kojima će se najverovatnije boriti za mesta koja vode u Ligu šampiona.

Las Palmas je ostao na sigurnoj desetoj poziciji sa 21 bodom, koliko imaju još Malaga, Alaves i Selta.