Atletiko ne staje, pritisak je opet na Barsi!

• Autor: Milovan Longinov

• 23. april 2016.

• 20:14

Fudbaleri Atletiko Madrida ne odustaju od titule, pošto su danas na svom ''Visente Kalderonu'' savladali ekipu Malage rezultatom 1:0 (0:0).

Atletiko je igrao svoju uobičajenu igru, oštro, agresivno i koristeći sve moguće načine da dođe do pobede uključujući i ubacivanje druge lopte sa klupe u kontri Malage.

Dijego Simeone je izveo najjači sastav, nedostajao je samo povređeni kapiten Godin i domaći su u 14. minutu imali najveću šansu u prvom delu igre. Nakon akcije po levom boku, Grizman je ostao sam na šest metara, ali se obrukao i iz neposredne blizine šutirao pored gola.

Fernando Tores je nastavio seriju dobrih izdanja, bio je opasan iz drugog plana, imao i jedan opasan pokušaj, ali je siguran bio odlični rezervni golman Malage Očoa.

Malaga je imala dve solidne prilike, ali je Oblak takođe bio na visini zadatka, pa se na pauzu otišlo rezultatom 0:0.

Na poluvremenu, Dijego Simeone je zbog svađe sa sudijama zaradio crveni karton, pa je u drugom poluvremenu ekipu sa klupe predvodio njegov pomoćnik Burgos.

U 57. minutu, Anhelo Korea je zamenio Karaska i upravo se to ispostavio kao pravi potez. Samo pet minuta kasnije, Korea je sa dvadesetak metara sjajno šutirao u dalji ugao za 1:0.

Malaga do kraja nije uspela da dođe do izjednačenja, iako je u finišu Huanpi imao odličan pokušaj sa nekih dvadesetak metara.

Atletiko Madrid sada ima tri boda više od Barselone, koja kasnije večeras dočekuje Sporting iz Hihona.