Atletiko ispao iz trke, Barsa i Real u poslednjem kolu odlučuju pitanje šampiona!

• Autor: Milovan Longinov

• 08. maj 2016.

• 18:50

Fudbaleri Barselone i Real Madrida ostali su u trci za šampiona, dok je Atletiko ispao posle poraza od Levantea.

Kolo pre kraja, Barselona je lider na tabeli sa 88 bodova, Real Madrid ima 87, a Atletiko ima 85 i lošiji međusobni duel sa Kataloncima stoga više ne mogu da se nadaju tituli.

U poslednjem kolu, Barselona gostuje Granadi, a Real Madrid Deportivu u La Korunji.

Barselona
je na svom Kamp nou ugostila gradskog rivala Espanjol i zabeležila ubedljivu pobedu. Mesi je već u osmom minutu načeo mrežu gostiju iz slobodnog udarca i rezultatom 1:0 otišlo se na odmor. U drugom delu igre na scenu je stupio Luis Saurez koji je postigao dva pogotka. Najpre je u 50. minutu iskoristio sjajnu asistenciju Mesija, da bi potom u 61. posle kornera Nejmara glavom pogodio za 3:0.

Trener Luis Enrike je odlučio da napravi tri izmene, ušli su Matje, Arda Turan i Rafinja i upravo je Brazilac u 74. minutu iskoristio katastrofalnu grešku golmana Pau Lopeza za 4:0. Konačnih 5:0 postavio je Nejmar posle sjajne akcije i asistencije Luisa Suareza.

Golove sa ovog meča pogledajte OVDE.

Drugoplasirani Atletiko je gostovao Levanteu, a Fernando Tores je već posle sto sekundi pogodio za 0:1 na asistenciju Kokea. Domaći koji su već ispali u drugu ligu, do izjednačenja su došli u 30. minutu kada je Kasadesus glavom zakucao loptu u mrežu nemoćnog Oblaka.

Dijego Simeone je bio na tribinama, ali je na poluvremenu dao instrukcije Burgosu, u igru su odmah ušli Grizman i Karasko umesto Augusta Fernadeza i Anhela Koree. Ipak, domaći su u nadoknadi vremena šokirali Atletiko pošto je Đuzepe Rosi pogodio za 2:1.

Real Madrid je na svom stadionu savladao ekipu Valensije rezultatom 3:1, a dvostruki strelac bio je Kristijano Ronaldo. Portugalac je doneo Realu prednost u 26. minutu, da bi u 42. Benzema povisio na 2:0. Valensija se vratila u meč u 55. minutu posle loše intervencije Rafaela Varana, ali je već u 59. Ronaldo iskoristio odličnu asistenciju Hamesa Rodrigeza za nedostižnih 3:1. Konačnih 3:2 postavio je Andre Gomes u 81. minutu, a u 85. je Rodrigeo isključen pa je Valensija meč završila meč sa desetoricom.

Golove sa ove utakmice pogledajte OVDE.

Pored borbe za titulu, velika trka se vodi i za opstanak u eliti, pošto su u igri još čak četiri ekipe. Nakon današnjih mečeva u zoni ispadanja su Hetafe i Rajo Valjekano, dok su iznad crte Sporting Hihon i Granada.

Danas je najbolje prošla Granada koja je u derbiju Andaluzije savladala Sevilju u gostima rezultatom 4:1, dok su u direktnom duelu Hetafe i Hihone remizirali 1:1.

Rajo Valjekano je izgubio na gostovanju Real Sosijedadu i tim Paka Hemeza će morati da pobedi u poslednjem kolu prežaljeni Levante ukoliko želi da ostane u eliti.

Situacija na tabeli je takva da su Rajo sa 35 i Hihon sa 36 bodova ispod crte, dok Hetafe takođe ima 36, ali je u sigurnoj zoni zbog boljeg međusobnog duela.

Granada ima 39 bodova i praktično je obeubedila opstanak, a u poslednjem kolu dočekuje Barselonu.