Atletiko i Barsa igrali egal utakmicu, a onda je u igru ušao Mesi

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 12. septembar 2015.

• 22:18

Sjajna utakmica na "Visente Kalderonu", prvi favorit za osvajanje prvenstva je danas načinio veliki korak.

Barselona je zabeležila jednu od najvažnijih pobeda u ovom prvenstvu pošto je savladana ekipa Dijega Simeonea, Atletiko Madrid, rezultatom 2:1 u gostima.

Nakon prvog poluvremena u kome nije bilo golova i u kome je bilo nekoliko dobrih prilika na ove strane (izdvajamo prečku Luisa Suareza na jednoj i priliku Fernanda Toresa na drugoj strani) drugo poluvreme je bilo dosta zanimljivije.

Krenulo je golom već u 52. minutu i to u mreži Barselone koja, kao i Atletiko, nije primila gol do ovog meča.

Tiago je sjajno uposlio Fernanda Toresa koji postiže svoj 9. gol u mečevima sa Barselonom u svojoj karijeri nakon što je izašao u situaciju 1 na 1 sa golmanom Ter Štegenom.

Samo par minuta kasnije, radost na drugoj strani.

Dosuđen je slobodan udarac za Barselonu na nekih 20 metara od gola Oblaka, a loptu je u svoje ruke uzeo Nejmar. Pogodio je "pauka", lopta se zakoprcala u mreži, već tada je bilo 1:1.

Ulazak Lea Mesija u igru u 60. minutu je mnogo toga promenio u igri Barselone.

Fudbaler koji je pre dva dana dobio sina po imenu Mateo odmah je uneo potrebnu živost u tim Luisa Enrikea, a nakon dobre akcije svoje ekipe pogodio je mrežu golmana Oblaka za svoj prvi gol u sezoni, gol koji je posvetio svom novorođenom sinu.

Imala je Barselona nakon njegovog ulaska u igru još par dobrih situacija, ali nisu uspeli da postignu gol i povećaju rezultat u svoju korist.

Dakle, veoma bitna tri boda za Barselonu u borbi za titulu šampiona Španije, Luis Enrike je zadao novi udarac Dijegu Simeoneu.

Golove pogledajte OVDE.

Pre ove utakmice odigrana je još jedna utakmica Primere, a Valensija je u veoma zanimljivoj i tvrdoj utakmici savladala Hihon rezultatom 1:0 u gostima.

Ekipa Nunja Espirita Santa je uspela da dođe do pobede u poslednjim minutima meča golom Paka Alkasera.