Atletik Bilbao ispustio pobedu, Viljareal u nadoknadi srušio Depor

• Autor: Milovan Longinov

• 03. januar 2016.

• 20:16

U 18. kolu Lige Primere, fudbaleri Viljareala pobedili su u nadoknadi ekipu Deportivo La Korunje sa 2:1, dok su Atletik Bilbao i Las Palmas remizirali - 2:2.

U interesatnom duelu na ''Riazoru'', Viljareal je do velika tri boda došao golom sa bele tačke u nadoknadi vremena. Fernando Navaro je neoprezno naleteo i oborio jednog igrača Viljareala, a siguran izvođač sa bele tačke bio je Bruno Sorijano.

Prethodno je Viljareal poveo takođe preko Bruna Sorijana u 36. minutu, a izjednačio je Alberto u 47. minutu.

Ovom pobedom, Viljareal je nastavio da prati trećeplasirani Real Madrid koji je pre ovog kola imao tri boda više. Deportivo je ostao sedmi sa 27 bodova.

Na ''San Mamesu'', Atletik Bilbao nije uspeo da savlada ekipu Las Palmasa, iako su Baskijci u dva navrata imali prednost.

Aduris je 17. minutu doneo prednost domaćinu sa bele tačke, ali je u 62. minutu izjednačio Gomez.

Bilbao je posle svega nekoliko minuta ponovo došao do prednosti golom Vilijamsa, ali je u finišu Tanausu postavio konačnih 2:2.

Atletik Bilbao je propustio priliku da se približi Selti i Viljarealu na četvrtoj i petoj poziciji. Las Palmas je na dva boda iznad ekipa koje se nalaze u zoni ispadanja.