Atalanta udaljila Milan od Evrope, evrogol Brijence!

• 11. maj 2014.

• 14:34

Posle velike pobede nad Interom u prošlom kolu, izgledalo je da ćemo ''Rosonere'' ipak gledati na sveropskoj sceni sledeće sezone. Ali, današnji poraz u Bergamu ih je značajno udaljio od tog cilja...

U prvom današnjem susretu pretposlednjeg kola Serije A, Atalanta je bukvalno u poslednjim sekundama savladala Milan sa 2:1, iako su ''Rosoneri'' imali vođstvo početkom drugog poluvremena.

Domaćem timu ovaj meč nije mnogo značio, oni su osigurali mesto u sredini tabele, ali je za ekipu Klarensa Sedorfa značio jednu od presudnih bitaka za plasman u Ligu Evrope.

Milan je tokom prvog poluvremena mogao do vođstva, ali je odličan šut Balotelija zaustavila prečka. U nastavku mnogo više uzbuđenja.

Posle samo šest minuta igre u nastavku, Milan je poveo autogolom Belinija i činilo se da stvari polako dolaze na svoje mesto.

Nešto kasnije, Kaka je imao odličnu priliku da duplira prednost Milana, ali umesto toga, dogodio se preokret!

Prvo je u 68. minutu Atalanta iznudila najstrožu kaznu, koju je u gol pretvorio Denis za izjednačenje na 1:1.

Ovaj gol je izazvao nervozu kod igrača Milana, pa je odmah zatim došlo do verbalnog sukoba između Meksesa i Raimondija.

Sve se ipak brzo smirilo, a onda mnogo bure u finišu. Mogao je Baloteli u 89. minutu da donese pobedu Milanu, odlično je šutirao iskosa sa desne strane, ali je ovog puta stativa spasila domaće.

Napadao je Milan i dalje, ali bukvalno u poslednjim sekundama nadoknade vremena, gosti su doživeli još veći šok. Brijenca je raspalio sa dvadesetak metara, a lopta završava u gornjem desnom uglu - 2:1, Milan ostaje praznih šaka, a po svemu sudeći i bez plasmana u Evropu!