• Autor: Aleksandar Obrenović

• 30. oktobar 2016.

• 14:25

Srpski fudbaleri igrali su danas za Đenovu protiv Atalante, ali bez uspeha.

Reprezentativac Slovenije i fudbaler Atalante danas je bio najbolji igrač meča protiv Đenove, sa dva gola uspeo je da doprinese pobedi svog tima od 3:0 (2:0).

Ekipa Atalante je u strašnoj seriji, stigli su do 5. mesta i 19. boda nakon ove pobede. U poslednjih šest mečeva imaju 5 pobeda i jedan nerešeni rezultat.

Igrao se 36. minut kada je Atalanta stigla do prednosti od 1:0. Galjardini je poslao pas u kazneni prostor gde je bio Jasmin Kurtić, a Slovenac je samo ćušnuo loptu pored golmana gostiju Perina i pogodio za 1:0.

Očekivao se odlazak na odmor, a onda je Atalanta stigla i do 2:0, a strelac je ponovo bio Kurtić.

Nakon asistencije Petanje, nekadašnjeg fudbalera Milana, Kurtić nije previše čekao i pogodio je za 2:0.

Pokušao je Ivica Jurić izmenama, ušao je u igru i Ninković, ali nije vredelo, Atalanta je odigrala odlično do kraja utakmice i uspela je da postigne još jedan gol.

Ponovo je Petanja asistirao, Alehandro Gomez je sa ivice šesnaesterca uspeo da pogodi za 3:0 i da postavi konačan rezultat.

Igrali su srpski fudbaleri u ekipi Đenove, Lazović čitav meč, Ninković je ušao u 62. minutu. Na drugoj strani nismo videli Aleksandra Pešića koji je dobio poziv Slavoljuba Muslina.