Atalanta prekinula post

• 08. decembar 2012.

• 19:59

Posle tri uzastopna poraza u Seriji A, ekipa Atalante je u subotu, u prvoj utakmici 16. kola konačno došla do novih bodova.

Neuspesi u duelima sa Fiorentinom, Đenovom i Bolonjom, pred fudbalere Atalante postavili su imperativ pobede u duelu sa Parmom na svom terenu.

Ipak, tim iz Bergama je uspešno odgovorio na ovaj pritisak i na kraju trijumfovao rezultatom 2:1.

Mreža golmana gostiju Antonija Mirantea zatresla se već posle četiri minuta igre, kada je Denis postigao vodeći gol za Atalantu.

Federiko Peluso je u 38. minutu duplirao prednost domaćih, da bi u poslednjim trenucima utakmice Amauri vratio nadu gostima u eventualni preokret.

Do toga u nastavku nije došlo, domaći su sačuvali minimalnu prednost i ostvarili sedmu pobedu u 16 odigranih mečeva.

U subotu se igra još jedna utakmica 16. kola. Roma u jednom od derbija dočekuje Fiorentinu od 20:45h.