Atalanta poslala Tadićev Ajaks u Ligu Evrope, Mitjiland "pokvario" Salahov rekord

sreda 09.12.2020.
20:52

Srpski fudbal ponovo bez sreće u 6. kolu Lige šampiona

EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Fudbaleri Atalante drugi uzastopni put su se plasirali u osminu finala Lige šampiona pošto su u odlučujućem meču u 6. kolu savladali Ajaks u Amsterdamu rezultatom 1:0.

Atalanta je uoči ovog susreta imala bod više od pretprošlosezonskog polufinaliste takmičenja pa joj je i bod na "Johan Krojf" Areni bio zlata vredan.

Ali su u finišu meča stigli do sva tri.

U prilično nesadržajnom meču domaći tim, koji je sa kapitenskom trakom predvodio Dušan Tadić, imao je terenski posed, ali i svega dva šuta na gol tokom 90 minuta.

Prvu priliku su imali gosti u 20. minutu, ali je Marten de Ron šutirao pored gola.

To je sve što smo od obe ekipe videli tokom prvog poluvremena, pa je Erik Ten Hag reagovao ubacivanjem Kvisija Promensa u 46. minutu.

Ni to nije mnogo urodilo plodom, pa je sredinom drugog dela igre ubacio i Klasa-Jana Huntelara umesto defanzivca Nikolasa Taljifika,

Tadić je u 73. pokušao iz slobodnog udarca, ali je njegov udarac izblokiran.

Sve dalje je izgledao plasman u osminu finala Lige šampiona kada je Rajan Graveberh u 79. minutu isključen iz igre, a kazna je usledila samo šest minuta kasnije.

Kolumbijski napadač Luis Murijel je u 85. minutu postigao jedini gol na meču i tako definitvno raspršio snove "kopljanika" o proleću u Ligi šampiona.

Murijel se sjajno snašao u situaciji jedan na jedan sa golman i lako poslao loptu u mrežu.

Nešto zanimljivi meč gledali smo u Danskoj gde je otpisani Midjiland uspeo da otkine bod Liverpulu odigravši 1:1 u meču u kome je rekord Stivena Džerarda oborio Mohamed Salah.

Upravo je Egipćanin već u prvom minutu doveo lidera grupe D u vođstvo nakon sjajnog trka posle presečene lopte, ali je Aleksander Šolc sa penala u poravnao rezultat.

Isti fudbaler je u 77. postigao još jedan gol, ali je ovaj put pogodak bio poništen zbog ofsajda.

Mogao je Liverpul u 90. minutu do celog plena, ali je gol Minamina poništen zbog igranja rukom.