Atalanta otpisala Benevento sa tri gola u mreži

sreda 18.04.2018.
19:52

Ekipa Atalante je uspela da slavi sa 3:0 na gostovanju Beneventu.

EPA/PAOLO MAGNI

Benevento je tražio novu slamku spasa, tražili su pobedu protiv Atalante, ali nisu uspeli čak ni da zatresu mrežu protivničkog golmana. Na kraju, 0:3 i čak i večeras bi Benevento mogao i matematički da bude otpisan.

Atalanta i nije bila toliko nadmoćan tim kao što rezultat govori, jednostavno su koristili svoje prilike.

Prvi gol je viđen u 21. minutu utakmice, kombinacija Atalante je bila fenomenalna, izigrana je odbrana domaćih i na kraju je nakon dodavanja Kristantea, Frojler bio strelac vodećeg gola.

To je bilo sve od golova u prvom poluvremenu, a u nastavku još dva u mreži Beneventa.

Domaći su izgubili loptu na sredini terena, Kristante je ponovo u ulozi asistenta, dodao je loptu Berou, koji sigurnim udarcem sa 16 metara postiže gol za 0:2.

Atalanta je mogla da povede sa 3:0 iz penala, ali se De Ron okliznuo u odlučujućem trenutku, pa je prebacio čitav gol. Smejali su se svi na stadionu tada, ali samo minut kasnije, i nije im bilo do smeha jer je Atalanta povela sa 3:0.

Sjajan solo prodor Gomeza, odlična završnica, za laganu pobedu Atalante.

Od srpskih fudbalera danas je igrao Filip Đuričić, ali je ušao sa klupe u 53. minutu.