Atalanta nastavlja po starom, "poker" na startu nove sezone!

subota 26.09.2020.
17:00

Prvi meč tima iz Bergama u novoj sezoni i odmah goleada.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Atalante slavili su na gostovanju u Torinu protiv "Bikova" sa 2:4 (2:3), bio je to prvi meč za ekipu Đan Pjera Gaseprinija u sezoni 2020/21.

Poveli su domaći fudbaleri u 11. minutu, strelac je bio Andrea Beloti, ali je samo 10 minuta trebalo gostima da preokrenu.

Najpre je u 13. minutu na asistenciju Duvana Zapate mrežu Torina zatresao kapiten Gomez, osam minuta kasnije se u listu strelaca upisao i Murijel, Papu ovoga puta piše asistenciju.

U 42. minutu je bilo i 3:1 za sastav iz Bergama, Hatebur strelac, druga asistencija za kapitena, ali samo minut kasnije Torino je poručio da se neće predati, Beloti postiže drugi pogodak za 3:2.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi Atalanta nakon devet minuta u nastavku ipak vratila dva gola prednosti.

Marten De Ron je pogodio na asistenciju Murijela.

U nastavku nije bilo izglednijih prilika, domaći igrači su u finišu tražili penal, nakon što je u kaznenom prostoru Atalante pao dvostruki strelac Beloti, ali se sudija nije oglasio, ostalo je 2:4.

Trijumf Atalante na otvaranju nove sezone i drugi poraz za ekipu Marka Đampaola.