Aston Vila preokretom u veliko finale!

Autor: Dragan Milosavljević
nedelja 19.04.2015.
17:59

Fudbaleri Aston Vile su drugi finalisti ovogodišnjeg izdanja FA kupa, pošto su u drugom meču savladali Liverpul sa 2-1.

Beta/AP Photo/Tim Ireland

Veliki uspeh ekipe iz Birmingema, koja ove sezone ima dosta problema, ali ih to neće sprečiti da se bore za trofej sa Arsenalom.

Oni su u odličnoj fudbalskoj predstavi savladali favorizovani Liverpul sa 2-1.

Golove za Vilu su postigli Benteke u 36. i Delf u 54. minutu, dok je "Redse" u vođstvo doveo Felipe Kutinjo pogotkom u 30. minutu.

Golove možete pogledati OVDE.

Vila je ceo meč pretila preko, danas odličnih, Bentekea i Delfa, dok su momci sa "Enfilda" delovali indisponirano u većem delu utakmice.

Imao je Liverpul nekih poluprilika, ali nisu uspeli da savladaju Šaja Givena.

Ulaskom Balotelija umesto Lazara Markovića, ekipa je malo živnula, preuzela inicijativu, ali bez nekih izrazitih prilika.

Vila će u velikom finalu igrati protiv Arsenala koji dan ranije savladao Reding sa 2-1, posle prudužetka, oba gola je postigao Sančez.

Ovi rezultati pokazuju da nema favorita, pa nema sumnje da nas očekuje veoma uzbudljivo finale.