Astana posle poraza od Partizana kiksnula u prvenstvu, ali nije sve izgubljeno!

nedelja 06.10.2019.
16:07

Hoće li ih ovo koštati osvajanja titule?

EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Tri dana posle poraza od Partizana na svom terenu u drugom kolu Lige Evrope (1:2), ekipa Astane danas je gostovala Ordabasiju u 29. kolu kazahstanske Premijer lige.

Tamo je već finiš sezone, igraju se 33 kola, a Astana je u trci za titulu sa Kairatom i Tobolom.

Međutim, danas je u toj trci napravila zaostatak, pošto je osvojila samo bod na pomenutom gostovanju.

Završeno je rezultatom 1:1, Astana je povela golom Majevskog u 15. minutu, izjednačio je Žoao Paulo početkom drugog poluvremena, a naš reprezentativac Antonio Rukavina je na terenu proveo svih 90 minuta u ekipi Astane.

Na tabeli, Kairat vodi sa 62 boda, Tobol je drugi sa 59 uz meč manje, a Astana treća sa 57 bodova, takođe uz meč manje.

Sledeća utakmica je ključna, 19. oktobra Astana dočekuje Kairat i ukoliko dobije ostaće u šampionskoj trci, pogotovo što će u poslednjem kolu igrati i protiv Tobola, ali u gostima.