Aspas šokirao Barsu, pitanje prvaka rešeno u Vigu!?

• Autor: Nikola Miloradović

• 27. jun 2020.

• 18:56

Katalonci sve dalje od titule.

Fudbaleri Barselone se sa gostovanja i Vigu kući vraćaju sa bodom, Selta je odigrala još jedan sjajan meč, te je susret na "Balaidosu" okončan rezultatom 2:2 (0:1).

Najpre je u šestom minutu Pike pogodio prečku, da bi u 20. minut gosti stigli do prednosti, Mesi je majstorski ubacio loptu iz slobodnog udarca pred gol rivala, Suarez je glavom sproveo u mrežu Selte za 0:1.

Usledio je pritisak domaćeg sastava, ređale su se prilike pred golom Barselone, ali Aspas, Smolov i Mendez nisu uspeli da savladaju Ter Štegena.

Do kraja prvog dela igre smo videli i prilike Fatija i Mesija na drugoj strani, ali nije bilo promene rezultata.

Nakon samo pet minuta igre u drugom poluvremenu, Selta poravnava, sjajna akcija, na kraju Smolov sa par metara trese mrežu gostiju, na asistenciju Okaja Jokušlua.

Barsa je samo minut kasnije tražila penal, ali je nakon VAR pregleda ustanovljeno da nema materijala za najstrožu kaznu.

A onda, 67. minut, Mesi odlaže loptu do Suareza, ovaj se sjajno okreće i u padu šalje hirurški precizan šut u dalji ugao protivničkog gola za novo vođstvo Barse.

Selta je bila veoma blizu novog izjednačenja u 80. minutu, Nolito je sjajno šutirao, ali je Ter Štegen sjajno intervenisao.

Ipak, u 88. minutu Nemac nemoćan, utisak je da je loše postavio živi zid, Aspas je to primetio i sa ivice kaznenog prostora iz slobodnog udarca majstorski pogodio bliži ugao za 2:2. Šutirao je pored živog zida, Ter Štegen nije mogao ništa.

Potpuni šok je mogao da usledi u petom minutu nadoknade, kada je Nolito izbio sam pred Ter Štegena, ali je slabo šutirao, pa je golman Barse uspeo da interveniše.

Nije bilo promene do kraja, 2:2 na "Balaidosu", novi kiks Barse, Real ima priliku da pobedom protiv Espanjola (nedelja, 22h) pobegne velikom rivalu dva boda na čelu tabele.