subota 25.11.2017.
00:31

Fudbaleri Selte slavili su na premijeri 13. kola španske Primere.

screenshot - Youtube.com

Gostovao je na "Balaidosu" Leganes, a gosti se kući vraćaju bez bodova, kako je ekipa iz Viga slavila sa 1:0 (1:0).

Gol odluke pao je u 27. minutu, Moran je najpre napravio prekršaj za najstrožu kaznu, odgovornost je preuzeo Aspas, a španski reprezentativac je bio siguran sa bele tačke.

U drugom poluvremenu smo videli dve dobre šanse na obe strane, najpre je Sisto mogao da poveća prednost domaćina ali je šutirao pored gola.

Šimanovski je u 76. minutu mogao da poravna, ali je takođe šutirao pored gola iz izgledne pozicije.

Šest minuta kasnije je Gvideti mogao da reši pitanje pobednika, ali njegov udarac zaustavio golman Leganesa.

Gerero je umalo šokirao domaću publiku u 85. minutu, ali je ni njegov pokušaj završio pored gola Selte.

U dresu Selte je poslednjih 10ak minuta na terenu proveo i srpski internacionalac Nemanja Radoja.

Ekipa iz Viga je tako preskočila večerašnjeg rivala na tabeli, sada su osmi sa 17 bodova, isto ima i Leganse, ali je Selta ispred zbog bolje gol razlike.