subota 20.04.2019.
14:56

Vrlo bitan trijumf za ekipu iz Viga.

EPA-EFE/Salvador Sas

Fudbaleri Selte slavili su u okviru 33. kola španske Primer na svom stadionu protiv Đirone sa 2:1 (1:0).

Igrao se 34. minut kada su došli do prednosti, Aspas je proigrao Bufala na levoj strani, Marokanac je odlično prošao po levom boku, zavrnuo je loptu ka Špancu, koji donosi prednost Selti.

Aspas je bio strelac jedinog gola u prvom poluvremenu, da bi nakon samo tri minuta igre u nastavku Alkala proigrao Portua, a ovaj se odlično okrenuo, izbio sam pred golmana domaće ekipe i matirao ga za 1:1.

Selta je odgovorila u 69. minutu, Aspas je ponovo prosledio loptu ka Bufalu, a Marokanac se ovoga puta namestio na udarac na ivici kaznenog prostora Đirone i postigao prelep pogodak za 2:1.

Mogao je Budebuz samo pet minuta kasnije da otkloni sve dileme, ali je nakon odličnog prodora šutirao preko gola rivala.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Selta je nakon devetog trijumfa u sezoni skočila na 14. mesto na tabeli, imaju 35 bodova, dva više od Valjadolida, koji je prvi ispod crte i jedan više od današnjeg rivala.