• Autor: Lazar Mitrović

• 21. decembar 2015.

• 22:51

'Tobdžije' savladale 'Građane'.

Ovaj meč je od samog starta opravdao epitet 'derbija kola'. Igra se rasplamsala sa obe strane, od samog početka meča.

Arsenal je sasvim zasluženo slavio protiv ekipe Mančester Sitija, rezultatom 2-1.

Najbolje prilike za 'Građane' u dva navrata je imao Kevin De Brujne. Najpre je šut iz daljine lako ukrotio golman Arsenala.

Isti akter je imao dobru priliku nekoliko minuta kasnije , nakon odlične asistencije Aguera. Belgijanac je šutirao pored gola, iako je imao priliku da asistira usamljenom Davidu Silvi na drugoj strani.

Kazna za ovaj promašaj stigla je 'ekspresno', Arsenal je iz prvog udarca na gol na ovom meču, došao u prednost. Teo Volkot je u maniru 'rasnog golgetera' maestralno pogodio malu mrežu, i doveo 'Tobdžije' u vođstvo u 33. minutu.

Englez je tako prekinuo golgeterski post, koji traje od 26 septembra, kada je zatresao mrežu Lestera. Ovo je ujedno 100. gol 'Tobdžija' u 2015. godini.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena, tim iz severnog Londona je udvostručio svoju prednost.

Nakon katastrofalne greške Mangale, povukao je Ozil, i sjajno proigrao Olivijea Žirua, koji je bez problema savladao Džoa Harta.

Asistent prilikom oba pogotka bio je neverovatni Mesut Ozil, koji je tako stigao do cifre od 15 asistencija u sezoni.

U nastavku susreta, Džoel Kembel je imao šansu da u 52. minutu, stavi tačku na ovaj meč, ali nije uspeo da postigne pogodak, nakon dodavanja Naća Monreala. Isti fudbaler je 3 minuta kasnije imao još jednu priliku, ali je onemogućen da postigne gol.

Nekoliko minuta kasnije, Aron Remzi je imao stopostotnu šansu, ali je Džo Hart sjajnom odbranom sačuvao nadu svom timu.

Nakon perioda zatišja, u 81. minutu, Jaja Ture je maestralnim udarcem 'ubio pauka' i doneo nadu klubu sa 'Etihada', da će izbeći poraz na ovom meču.

Odmah nakon toga, usledio je odgovor Arsenala, ali Remzi nije uspeo da postigne gol iz izgledne situacije.

Jaja Ture je mogao da postane junak 'Građana' ali je u 88. minutu propustio veliku šansu.