Arsenal za dva minuta do važnih bodova!

• Autor: Milovan Longinov

• 07. februar 2016.

• 16:21

Fudbaleri Arsenala pobedili su u gostima ekipu Bornmuta rezultatom 2:0 (2:0) u 25. kolu Premijer lige.

Tim Arsena Vengera je prekinuo niz od četiri utakmice bez pobede i danas je osvojio važne bodove u nastavku borbe za titulu.

Arsenal je pobedu obezbedio golovima Ozila i Okslejd-Čemberlena u razmaku od samo dva minuta.

Najpre je Ozil u 23. minutu na asistenciju Žirua zakucao loptu pod prečku, da bi stotinak sekundi kasnije Čemberlen od stative pogodio posle pasa Arona Remzija.

Domaći nisu bili bezopasni kao što rezultat pokazuje, imali su nekoliko solidnih pokušaja sa distance, ali je i danas siguran bio Petr Čeh.

Arsen Venger je polovinom drugog poluvermenu u igru ubacio Kokelana umesto Čemberlena i tako zatvorio prilaze golu i sačuvao važna tri boda u nastavku borbe za titulu.

Arsenal je sada na deobi drugog mesta sa Totenhemom sa 48 bodova, pet manje od Lestera koga upravo dočekuje u narednom kolu.

Bornmmut je ostao na 15. poziciji na tabeli sa 28 bodova, pet iznad zone ispadanja.