nedelja 07.10.2018.
14:54

Sjajan fudbal igraju "Tobdžije", protiv ovakvog napada Fulam nije imao šansi.

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

U okviru osmog kola Premijer lige, Fulam je dočekao Arsenal, a gosti su vezali i šesti trijumf u PL, kako su slavili sa ubedljivih 1:5 (1:1).

Igrao se 29. minut kada je Arsenal poveo, iako je Fulam do tog trenutka bio nešto bolji rival.

Lakazet prihvata loptu u kaznenom prostoru domaćin, odlično se okreće i lukavo smešta loptu u bliži ugao za 0:1.

Ipak, Fulam uspeva da se vrati, nakon greške Monreala, Angisa šalje loptu do Vijeta, ovaj jako lepo proigrava Širlea, a Nemac majstorski lobuje zemljaka Lena za 1:1 pred odlazak na odmor.

Golove iz prvog dela pogledajte OVDE.

U nastavku, najpre Betineli sjajno skida udarac Beljerina, ali samo par minuta kasnije, ne uspeva da spreči Lakazeta da ga savalda.

Igrao se 49. minut, kada je Francuz jako dobro šutirao sa ivice kaznenog prostora, Betineli se pružio koliko je mogao, ali je lopta odsela u mreži Fulama.

Pokušao je Jokanović izmenama da promeni situaciju na terenu, ali nije uspeo, dok je Emerijeva druga izmena odmah donela rezultat.

Eron Remzi je u 67. minutu ušao na teren umesto Ivobija, da bi samo 30ak sekundi kasnije, nakon jako lepe akcije Arsenala, petom zatresao mrežu domaćina na asistenciju Obamejanga.

Sve je bilo jasno u 79. minutu, kada je Gabonac pogodio mrežu Betinelija za 4:1 u korist "Tobdžija".

Predao se Fulam u tom trenutku, Arsenal je kontrolisao stvari na terenu, rutinski su priveli meč kraju, da bi u prvom minutu nadoknade došli i do petog pogotka, preko Obamejanga.

Arsenal je u sjajnoj formi, ovo im je deveti vezani trijumf u svim takmičenjima, šesti u Premijer ligi.