nedelja 01.10.2017.
14:52

"Tobždije" u seriji.

EPA-EFE/WILL OLIVER

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom stadionu ekipu Brajtona rezultatom 2:0 (1:0) u sedmom kolu Premijer lige.

Arsenal je nastavio seriju odličnih rezultata, posle remija sa Čelsijem u gostima i pobede nad VBA u prošlom kolu.

Strelci za Arsenal bili su Monreal u 16. i Ivobi u 56. minutu.

Arsenal je od prvog minuta krenuo ofanzivno i gotovo da ni u jednom trenutku nije se dovodilo pitanje pobednika.

Domaći su stvarali šanse, a bedem zgusnute odbrane gostiju prekinuli su u 16. minutu, kada je posle gužve u šesnaestercu, i posle šuta Beljerina, loptu u mrežu zakucao Monreal.

Do odlaska na odmor, fenomenalne prilike propustili su Remzi i Lakazet, za koga je pravo čudo da ništa nije uradio na ovom meču, pošto je imao tri zrele prilike.

U drugom poluvremenu ista slika, Arsenal napada i ubrzo ponovo daje gol, sve je uradio Sančez koji je maestralno navukao sve igrače na sebe, a potom proigrao Ivobija koji pogađa za 2:0.

Potom se razigrao i Sančez koji je imao nekoliko pokušaja, dva puta su mu loptu izbili ispred gola kada je golman Rajan bio već savladan.

I pored toga što nije postigao pogodak, Sančez je bio verovatno najbolji akter na terenu, a to je upravo ono što je "tobždijama" i bilo potrebno u nastavku sezone.

Arsenal je peti na tabeli sa 13 bodova koliko ima i Čelsi, dok je Brajton 14. sa sedam bodova.