Arsenal teško ranjen pred put u Beograd

Autor: Boban Filipović
subota 14.10.2017.
20:25

Dva različnita poluvremena na 'Vikaridž Roudu', Vengerov tim pao u finišu i ostao praznih šaka.

BETA/AP Photo/Tim Ireland

Poslednji meč subotnjeg programa 9. kola Premijer lige između Votforda i Arsenala završen je rezultatom 2:1.

Puleni Arsena Vengera su bolju igru u prvom poluvremenu krunisali vođstvom u samom finišu.

Kapiten Per Mertezaker je bio najviši u skoku posle kornera koji je izveo Džaka i udarcem glavom loptu pod prečku gola iskusnog Eurelja Gomeša.

Ipak, u nastavku druga priča.

"Stršljenovi" su zaigrali dosta hrabrije i nagrada za hrabrost stigla je dvadeset minuta pre kraja utakmice.

Ektor Beljerin je oborio Rišarlisona u kaznenom porstoru, sudija Svarbrik pokazao na 'belu tačku', a kapiten Troj Dini je bio siugran sa 'kreča'.

Imala je četa Marka Silve veliku priliku da dođe preokreta pet minuta pre kraja regularnog toka meča, nisu domaći imali sreće kada je lopta pogodila stativu posle udarca Kapua i usput zakačila nekog odobrambenih igrača gostiju, ali je u trećem minutu sudijske naodknade fortuna bila njihov saveznik, Votford je ipak uspeo da preokrene rezultat u svoju korist i da na kraju slavi.

Junak pobede 'Stršljenova' je Tom Kleverli, koji je pokupio otpadak posle "karambola" u šesnaestercu Arsenala.

Votford je ovom pobedom skočio na četvro mesto, tj. poziciju koju je Arsenal ispustio. "Tobdžije" su destabilizovane pred put u Beograd i meč trećeg kola Lige Erope protiv Crvene zvezde i to je svakako odlična vest.

22:51

Arsenal je prosek. Prosla je ta era. Sta je bilo bilo je, to je proslost ide se dalje. Dolaze neki drugi klubovi. Neki novi klinci Arsene. No country for old man.

21:21

Marco Silva moderna verzija Mourinha

Ton4i
Tuesday, 17.10.2017
01:26

Procitao si mi misli,u finisu meca sam pomislio kako bi dobro bilo da Marko Silva u nekoj buducnosti postane trener Junajteda :)

Don Carlo
21:18

xaxaxaxaxa kakav komedijaš od trenera :D bolji su ovi naši iz beton lige

AFC fan
21:15

E bruke i sramote od igre... kad sam video Velbeka u startnih 11 doslo mi da zaplacem.

äxwell
20:50

Nekada bi ovo bio veliki sok. Sada je skoro i za ocekivati.

theDarkKnightRises
22:01

Sve je to normalno ahhahaha GGMU!!!

vojin denic
06:20

Da znas da je tako. Nije mi jasan onaj Ozil uopste bolje da je pustio Vilsira nego ovu babu.

Jason
20:43

Arsenal 1 bod na gostovanjima ove sezone...

20:41

Ni P od penala, ali na kraju nije daleko od realnog. Mada mislim da po prikazanom na terenu treba da bude nereseno. Ocajni smo. Ocajni. Nadam se da nisam pucao pare da ih gledam ovakve na Marakani.

stevan_vasic90
21:26

Непобедиви@ Mogu ti nabrojati bar 5 pametinijih stvari na koje si mogao potrosito taj novac... i u kojima bi vise uzivao na kraju krajeva 😂😂😂😂

Непобедиви
08:34

Druze, klub koji volim bih gledao i da igra u beton ligi. Nije poenta u tome da li dobro igraju ili ne, vec u tome da li imaju zelju da odigraju kako treba ili ne. Uvek sam vise cenio trud od znanja. Kada sam poceo da navijam za Arsenal, oni su bili ekipa koja je ostavljala srce na terenu bez obzira da li je na suprotnoj strani jedan Junajted, Liverpul ili neka slabija ekipa.

Uncounquered
20:38

Jos kad bi se desila senzacija koji su Zvezdini navijaci najavljivali u šali, kako ce ta utakmica biti Vengerov kraj...to bi bilo odlicno za Arsenal, da konacno okrenu drugi list.

HakunaMatata
20:37

Kaze Venger boricemo se za titulu...Covek nema obraza, samo laze i prica gluposti, nikakvo postovanje nemam za njega, da se ja pitam isutirao bih ga iz kluba...Sta tek reci za Ozila? Lik usao u igru, imao odlicnu priliku kada je izasao 1 na 1 sa golmanom i sutne pravo u njega...Odmah nakon toga penal za Vatford i gol...Sredinu drze Dzaka i Elneni haha...Najgori tandem u ligi...Dzek Vilsir koji moze da im drzi casove greje klupu i ako je zdrav...Danas su svi bili ocajni, ali valjda navijaci trebaju biti zadovoljni posto su ipak postigli gol na gostovanju nakon 2 meseca xD

20:33

Marco Silva je mnogo dobar trener.

StefanK
20:33

Ja do danas nisam znao kakvog mi trenerskog maga drzimo na klupi, pa to je uzas...Mislim da jedini trener koji je resio par najboljih igraca da odmori jer mucenici nisu izborili plasman na svetsko prvenstvo pa psihicki nisu sposobni da igraju, kakav trenerski genije pa to je strasno....Onda umesto jednog Vilsira koji je i sa jednom nogom 10x bolji igrac od Elnenija, decko mora da sedi na klupi da se ovaj brat malo istrci 90 minuta posto apsolutno nista nije odigrao niti u napadu niti u odbrani...A sve to sa Ivobijem i Velbekom koji mesec dana ozbiljan fudbal igrao nije, uzas...A slag na tortu uvodjenje Ozila, a brat se oduzi tako sto promasi sansu 1vs1, sve lepse do lepseg...Iako mislim da penal nije postojao, ljudi su zasluzili sva 3 boda, toliko zelje u drugom poluvremenu i razbili su nas samo tako...Po ko zna koji put se videlo, a mislim i da vrabci na grani znaju da Venger ne zna da brani rezultat i da retko kad kada vodimo sa 1-0 na poluvremenu utakmicu zavrsimo pobedom od 1-0, ili damo jos nekoliko golova pa igramo komotno ili primimo jedan i tako se pogubimo da je to strasno...No valjda necemo jos dugo da ga gledamo na klupi, jer je ovo vise smesno kakve on rotacije vrsi i zbog kakvih razloga jedan profesionalni fudbaler kod nas ne moze da odigra 90 minuta...Jednom recju uzas.

StefanK
20:47

Zaboravih jos da smo mi go primili negde oko 75og minuta, a lik krenuo VIlsira da ubaci tek oko 85og...To je isto uzas, da ti odmah ne promenis igraca i krenes da juris go nego cekas 5 minuta, pa pazi da ga ne das u zadnjih nekoliko minuta...A pored svega toga, nemas m**a da ubacis Vilsira umesto Koscelnog i isto krenes po rezultat, nego ubacas nezagrejanog Holdinga da branis jezultat i na kraju ga ne odbranis...Kao sto rekoh, logika kakvu Venger ima ne poseduje niko vise...Stvarno ne znam sta vise da kazem, sem da cekam da nas kupi neko krsten ko je spreman da ulozi pare i preuzme trener kome ce da igraju najbolji igraci i oni koji ginu na terenu( a ne imena)..

npboy
20:47

Spasio si me pisanja. Jad i cemer. Iwobi, Ozil, Elneni, Welbek, Dzaka...to je za poljsku ligu. Mi realno nemamo tim za visoke domete. Limitirana ekipa koja ni ne moze vise napred da ide.

Topovi nad Londonom
20:32

Tuga,da poludi covek od trenera I izbora mrtvih igraca

Kapitalac
20:31

Arsenal kao amaterska ekipa. Nema energije da se dobije očigledno slabiji protivnik.Problem je u glavi.

Bidza i Tridza
20:31

Votford deluje jako dobro, sad su i Arsenal i Celsi pretekli. Realno, Arsenal nema dovoljno jak tim za top4.

jack wilshere
20:25

U skladu sa ocekivanjima.. Makar mojim..

Kajzer
20:37

Steta sto nisu pobedili, da posle poraza Celsija i neresenog Liverpoola za sledeci put imas bar neku inspiraciju, ovako mi nije interesantno bez tvojih duhovitih komentara.