Arsenal šutirao, Junajted pogađao!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 22. novembar 2014.

• 20:27

Ekipa Mančester Junajteda je pobedila Arsenal na gostovanju rezultatom 2:1, a da je tom prilikom uputila samo tri šuta u okvir gola.

Najveći derbi ovog dvanaestog kola Premijer lige igrali su Arsenal i Mančester Junajted, dve posrnule ekipe od kojih se očekuje borba za najviši plasman iako pozicija na tabeli to ne pokazuje.

U ekipi Arsenala došlo je do izmene na centralnom beku, Monreal se vratio kako bi zamenio Košćelnog koji je povređen, a u napadu su dejstvovali Aleksis Sančez, Deni Velbek i Okslejd Čembrlejn od samog starta. Sa druge strane odbrana Mančester Junajteda je bila u haosu ako pogledamo koja imena su morala da igraju. Mekner i Smoling su se vratili u sastav, baš kao i Bleket.

Igrali su gosti u formaciji 3-5-2, formaciji koja se baš i ne sviđa navijačima tog tima, ali je ovoga puta (za razliku od prethodnih) dala rezultat.

Arsenal je krenuo bolje u ovaj meč, bili su nešto opasniji rival nakon opipavanja snaga na startu, a prvu priliku propustio je Džek Vilšir. Bila je to neverovatna šansa, izašao je sam na golmana De Heu i sa samo nekoliko metara šutirao pravo u njega. Morao je bolje da reaguje u ovoj situaciji.

De Hea je bio najbolji pojedinac meča u prvom poluvremenu, sa druge strane je napadački tandem Velbek-Sančez pravio dosta problema odbrambenim igračima Junajteda.

Šuteve Vilšira i Velbeka je branio De Hea, čovek koji je imao više uspešnih pasova od Robina Van Persija u prvom poluvremenu. Podatak koji sve govori.

Sredinom prvog dela se povredio Luk Šo, pa je njega zamenio Ešli Jang.

Na kraju prvog dela De Hea je imao 6 uspešnih odbrana, Ščešnji niti jednu.

Arsenal je bio bolji protivnik i početkom drugog poluvremena, držali su loptu, pretili preko bočnih pozicija, a onda je u 56. minutu usledio šok.

Nakon jednog centaršuta ka golu Arsenala došlo je do sudara Vojčeka Ščešnjeg i Keirana Gibsa, lopta se odbila do Valensije koji šutira iskosa sa desne strane, pogađa Gibsa koji je bio na zemlji u tom trenutku i odlazi u gol - 0:1!

Ovom prilikom se povredio poljski golman, morao je da napusti teren, a umesto njega je ušao Damijan Martinez, koji je ovom prilikom zabeležio svoj debi u Premijer ligi.

Sančez je zatim propustio novu priliku za Arsenal, pogađate, De Hea je odbranio, a kako je vreme odmicalo, Arsenal je sve više karata bacao u napad.

Obilo im se to o glavu.

Nakon jedne akcije Arsenala usledila je kontra Mančester Junajteda preko Anhela Di Marije, sjajno je uposlio Vejna Runija koji rutinski postiže gol za pobedu Mančester Junajteda!

Imao je Anhel Di Marija neverovatnu priliku da dokusuri Arsenal u nadoknadi vremena, ali nije iskoristio situaciju 1 na 1 sa golmanom Arsenala.

Na drugoj strani u 94. minutu Arsenal postiže pogodak preko povratnika u tim, Olivijea Žirua. Bio je to sjajan pogodak, De Hea je dotakao loptu, ali nije uspeo da joj promeni dovoljno pravac, završila je u gornjem desnom uglu njegovog gola.

Ipak, uprkos napadima Arsenala do kraja meča, nije bilo promene rezultata, ostalo je 1:2.