Arsenal srećniji nakon derbija, slavio i Liverpul

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 08. maj 2016.

• 18:50

Ekipa Arsena Vengera uspela je da ostane sama na poziciji broj 3 pred sam kraj prvenstva, pošto je danas odigrala nerešeno na gostovanju Mančester sitiju. Liverpul se vratio na pobednički kolosek u PL pošto je danas slavio protiv Votforda.

Arsenal će naredne sezone igrati u grupnoj fazi Lige šampiona ukoliko u poslednjem kolu odigraju makar nerešeno pošto su danas odigrali bez pobednika u meču sa Mančester sitijem, njihovim prvim pratiocem.

Ovo je zakomlikovalo i borbu za četvrto mesto koje vodi u plej-of Lige šampiona, pošto je Mančester junajted sada za petama Mančester sitiju.

Mančester siti je danas bio bliži pobedi na Etihadu pošto je imao više prilika, ali ih nije koristio, pa je Arsenal na kraju uz dozu sreće ostao neporažen.

Aguero je doveo svoj tim u vođstvo, a samo nekoliko minuta kasnije izjednačio je Olivije Žiru, prekinuvši tako veoma dug post u Premijer ligi.

Sve se to dešavalo u prvih deset minuta, dok je do kraja poluvremena vredna pomena i povreda Velbeka koji bi mogao da propusti i Evropsko prvenstvo, izgledalo je prilično opasno.

Kevin De Brujne je u 51. minutu uspeo veoma preciznim udarcem da dovede Mančester siti do prednosti od 2:1, da bi u 68. Arsenal ponovo izjednačio preko Sančeza, sjajno mu je asistirao Olivije Žiru petom, Čileanac nije imao previše težak zadatak da izjednači.

Ispostavilo se da je ovo bio konačan rezultat, rezultat koji mnogo više odgovara Arsenalu.

Boni je pogodio prečku pred sam kraj, imao je Mančester siti veoma dobru priliku da savlada danas "Tobdžije", ali se to nije desilo.

Golove sa ovog meča pogledajte OVDE.

U drugom meču današnjeg dana Liverpul je golovima Alena u prvom i Firmina u drugom poluvremenu savladao Votford sa 2:0.

Bila je to još jedna dobra uvertira za finale Lige Evrope kada je u pitanju Liverpul, radilo se o jednoj otvorenoj utakmici, bilo je prilika na obe strane, u par navrata je i Minjole veoma dobro reagovao i bio je danas jedan od boljih u ekipi Liverpula.

Inače, Klop je danas štedeo par svojih fudbalera, krenuo je u kombinovanom sastavu, ali to nije smetalo Redsima da zabeleže nova tri boda i da slave nakon dva neuspeha u Premijer ligi.