subota 19.09.2020.
22:53

Druga pobeda "Tobdžija".

EPA-EFE/Ian Walton / POOL

Fudbaleri Arsenala slavili su na svom stadionu protiv gradskog rivala Vest Hema sa 2:1 (1:1).

Vest Hem je dobro otvorio meč, igali su sa puno energije i videlo se da su jako motivisani, ali su ipak u 25. minutu kapitulirali.

Obamejang je pobegao odbrani gostiju, prosledio je loptu u sredinu, na pravom mestu se našao Lakazet, koji matira Fabijanskog i postiže drugi gol u sezoni za 1:0.

Gabonac je možda bio u ofsajdu, gledalo se u VAR sobi, gol je na kraju ipak priznat.

U 35. minutu je Gabrijel zakačio rukom loptu u svom kaznenom prostoru, to se moglo videti na usporenom snimku, ali se nisu oglašavali iz VAR sobe.

A onda, 45. minut, Frederiks beži odbrani Arsenala po desnoj strani, ubacuje loptu pred gol domaćina, na pravom mestu našao se Antonio, kojem nije bilo teški da savlada Lena, 1:1.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, gosti su nastavili da prete preko Antonija u nastavku, najpre je jedan njegov pokušaj bio izblokiran, potom je njegov udarac završio na prečki!

Arsenal je uspostavio kontrolu u nastavku, ali nisu uspevali ozbiljnije da priprete, sve do 86. minuta, Sebaljos je izbegao ofsajd zamku, potom poslao loptu ka Nketiji, mladom napadaču nije bilo teško da se sa par metara upiše u listu strelaca, novo vođstvo "Gunera".

U samom finišu je Obamejang imao lepu priliku da reši pitanje pobednika, ali je tukao pravo u Fabijanskog.

Nije bilo promena, pobeda Arsenala, druga od starta sezone, dok je Vest Hem doživeo drugi poraz.