Arsenal razbio Čelsi, Konte vezao tri meča bez pobede!

• Autor: Milovan Longinov

• 24. septembar 2016.

• 20:20

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom stadionu ekipu Čelsija rezultatom 3:0 (3:0) u derbiju šestog kola Premijer lige.

Tim Arsena Vengera je praktično u prvom poluvremenu rešio pitanje pobednika pošto je golovima Sančeza, Volkota i Ozila stekao ogromnu prednost od 3:0 što je na kraju bio i konačan ishod. Sve golove sa ovog meča pogledajte OVDE.

Već u 11. minutu Geri Kejhil je napravio veliku grešku, dao očajan pas prema Kurtoi koji je presekao Aleksis Sančez i bocnuo loptu preko golmana Čelsija.

Samo tri minuta kasnije, Arsenal je posle prelepe akcije došao do drugog gola. Posle nekoliko razmenjenih dodavanja, Ivobi je na desnom boku izbacio Beljerina, a ovaj asistirao Volkotu u petercu za 2:0.

U finišu prvog dela igre, posle jedne kontre, Sančez je uposlio Ozila, a Nemac od stative matirao Kurtou za velikih 3:0.

Čelsi je u prvom poluvremenu bio ispod svakog nivoa, a jedini opasan udarac ka golu imao je Vilijan koji je šutirao za malo pored gola. Srpski fudbaleri Branislav Ivanović i Nemanja Matić bili su na udaru kritičara zbog svoje igre u prvih 45 minuta, a više o tome OVDE.

U drugom poluvremenu nije se mnogo toga promenilo na terenu, Arsenal je nastavio da dominira, Volkot i Sančez su propustili nove prilike, dok je Antonio Konte pokušao izmenama da prodrma svoju ekipu, tako što je uveo Markosa Alonsa umesto Seska Fabregasa i zaigrao u formaciji 3-5-2 pošto je Aspilikueta prešao na desni bok, a Bane Ivanović u srce odbrane kao treći štoper.

Nešto kasnije, u 70. minutu Pedro i Bačuaji su zamenili Vilijana i Azara, ali Čelsi daas jednostavno ništa nije mogao.

Pet minuta pre kraja, Bačuaji je imao čist zicer, izašao je sam na Čeha, ali je golman Arsenala bio uspešniji i odbranio je njegov udarac.

Arsenal je na deobi trećeg mesta sa 13 bodova koliko imaju i Liverpul i Everton, Totenhem ima bod, a Mančester siti pet bodova više.

Čelsi je pao na osmu poziciju sa 10 osvojenih bodova, a ovo je bio treći meč u nizu bez pobede za Antonija Kontea.