Arsenal poveo, pa nestao, Pep nadigrao Vengera!

• Autor: Milovan Longinov

• 18. decembar 2016.

• 18:51

Siti konačno pobedio u jednom derbiju, Arsenal poveo, pa nestao, Totenhem pobedio Barnli, velika trka za vrh se nastavlja!

Fudbaleri Mančester sitija poedili su na svom Etihadu ekipu Arsenala rezultatom 2:1 (0:1) u derbiju 17. kola Premijer lige, dok je Totenhem identičnim rezultatom savladao Barli na Vajt Hart Lejnu.

Arsenal je poveo golom Volkota u petom, a preokrenuli su Sane u 47i i Sterling u 71. minutu.

Arsenal nije mogao da zamisli bolji početak meča, pošto je već u petom minutu Aleksis Sančez lepo proigro Volkota, a ovaj rutinski savladao Brava.

Siti je od primljenog gola preuzeo inicjativu, Arsenal se svesno povukao i pretio iz kontri, dok su domaći očekivano imali veći posed lopte.

Tim Pepa Gvardiole je do odlaska na odmor propustio nekoliko izglednih prilika preko Sterlinga i De Brujnea, ali je Čeh ostao nesavladan.

U drugom delu igre, Siti je zaigrao mnogo bolje i io znantno opasniji i konkretniji pred golom. Već u 47. minutu, Silva je proigrao Sanea, a ovaj izašao sam na Čeha i pogodio prvi ugao za 1:1, ali ipak ovaj pogodak je ostao kao sporna situacija zbog potencijalnog ofsajda.

Posle pogotka, Siti je nastavio da stvara šanse i da dominira, Sane je opet izašao sam na Čeha, koji je ovaj put bio uspešniji.

Potom je ponovo u šansi bio De Brujne, ali je češki golman sa nekoliko intervencija sačuvao svoj tim.

Međutim, u 71. minutu, Arsenal nije uspeo da odoli konstantnim napadima Sitija, pošto je Sterling uneo loptu sa desnog krila i pogodio prvi ugao za preokret i vođstvo Sitija.

Domaći su do kraja uspeli da sačuvaju stečenu prednost, De Brujne je mogao da donese i ubedljiviju pobedu, ali je pogodio stativu.

Siti je sada drugi na tabeli sa sedam bodova manje od Čelsija, i jednim više od Liverpula, koji u ponedeljak dočekuje Everton.

Arsenal je ostao četvrti na tabeli sa 34 boda, koliko ima i Liverpul ali takođe sa mečom više od ekipe Jirgena Klopa.

U drugom večerašnjem meču, Totehem je takođe kao domaćin bio bolji od Barnlija. Gosti su poveli golom Barnsa, ali su domaći preokrenuli preko Alija i Rouza i približili se Arsenalu na samo bod zaostatka.