• Autor: Boban Filipović

• 19. avgust 2017.

• 20:23

Stouk slavi, novajlija Hese je srušio 'Tobdžije'.

Poslednji meč subotnjeg programa drugog kola Premijer lige odigrane je na 'Britaniji', gde je Stouk savladao Arsenal sa 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Hese Rodrigez samo što je počelo drugo poluvreme. Španac, koji je tokom sedmice stigao na pozajmicu iz PSŽ-a, nije mogao da poželi lepši debi na ostrvu.

Na isteku sata igre Petr Čeh je meaestralnom intrevencijom sprečio 'Grnčare' da dupliraju prednost, iskusni golman Arsenala je sjajno ukrotio pokušaj asistenta kod vodećeg gola Saida Berahina.

Inače, Berahino nije počeo meč, Hjuz ga je prinudno uveo u igru sredinom prvog poluvremena jer se povredio Džerdan Šaćiri.

Arsenal je imao loptu u svom posedu gotovo 80% vremena, ali to ekipi Arsena Vengera nije donelo ništa konkretno. Pogodak Aleksandra Lakazeta dvadesetak minuta pre kraja meča, koji je poništen zbog ofsajda, bio je najveće uzbuđenje pred golom Batlenda.

Završilo se rezultatom 1:0, oba tima imaju po tri boda iz dve utakmice.