Arsenal pobedio Bajern na penale

• Autor: Boban Filipović

• 19. jul 2017.

• 15:53

Aleks Ivobi i golman Damian Martinez su junaci trijumfa 'Tobdžija' na prijateljskoj utakmici protiv nemačkog šampiona odigranoj u Kini.

Bavarci su poveli golom Roberta Levandovskog iz penala u ranoj fazi utakmice i njihova minimalna prednost je bila na snazi sve do sudijske nadoknade.

Nećak Džej-Džeja Okoče, Aleks Ivobi, koji je zaigrao u drugom poluvremenu, izjednačio je na 1:1 udarcem glavom u 94. minutu. Od Ivobija je i krenula akcija koja je donela poravnanje, oteo je loptu Renatu Sančezu, povukao polukontru i posle duplog pasa sa Ramzijem zatresao mrežu, pa je odluka o pobedniku pala posle penala.

'Tobdžije' su bolje šutirale, fudbaleri Bajerna su promašili čak tri udarca s kreča.

Istakao se rezervni čuvar mreže Arsenala, Argentinac Damian Martinez, koji je ukrotio pokušaje Alabe u prvoj i Bernata u poslednjoj seriji, a neprecizan je bio i Renato Sančez, koji je pogodio prečku.

Pogledajte u prilogu celu penal seriju...