nedelja 15.09.2019.
21:32

Bledo drugo poluvreme o kojem će se još pričati.

EPA-EFE/NIGEL RODDIS

Arsenal je poveo sa 2:0 protiv Votforda, dvostruki strelac je bio Obamejang, ali je u nastavku usledio veliki pad u igri "Tobdžija", propraćen brojnim greškama u defanzivi, pa četa Unaja Emerija može da bude srećna što se kući vraća sa bodom.

Pisali smo o gestu Gennduzija, više OVDE.

Votford je ka golu "Tobdžija" uputio čak 31 udarac, Arsenal je rivalu pripretio u sedam navrata.

Arsenal je prema ovom parametru najgori tim u "ligama petice", dozvolili su 96 šuteva ka svom golu, više nego svi timovi iz Premijer lige, Serije A, Primere, Lige 1 i Bundeslige.

Nakon utakmice je Džaka izjavio da mogu da budu srećni što su osvojili bod na "Vikaridžu".

"Razočarani smo. Imali smo dobro prvo poluvreme, igrali smo jako dobro, igrali smo zajedno. Imali smo dobar balans između napada i odbrane, postigli smo gol, poveli sa 2:0. Otišli smo u svlačionicu, sve je bilo ok, svi su bili srećni.

Onda smo izašli i odigrali jako loše drugo poluvreme. Platili smo za to. Moram da kažem da smo srećni što smo osvojili bod.

Sve je bilo pogrešno, od prve do poslednje sekunde drugog poluvremena. Nismo igrali našu igru. Bili smo uplašeni. Znali smo da će nas Votford dodatno pritisnuti, ali u ovakvoj situaciji, moramo da pokažemo više karaktera. Moramo da igramo, ne smemo da se plašimo
", izjavio je kapiten Arsenala Granit Džaka.