Arsenal konačno vodio na poluvremenu, Obamejang srušio Barnli!

• Autor: Nikola Miloradović

• 22. decembar 2018.

• 15:24

Fudbaleri Arsenala su u matine terminu dočekali Barnli.

Na stadionu "Emirejts" su puleni Unaja Emerija savladali ekipu Barnlija rezultatom 3:1 (1:0).

Igrao se 14. minut, kada je nakon fantastične akcije Arsenal poveo. Ozil je poslao prelep pas ka Kolašincu, ovaj ostavlja petu Obamejangu, a Gabonac bez problema trese mrežu rivala.

Usledio je period igre bez puno prilika na obe strane, a onda je nova glavobolja zadesila Emerija, van terena je morao Monreal, zamenio ga je Lihštajner.

Videli smo u 36. minutu i prvi okršaj Ešlija Barnsa i Sokratisa Papastatopulosa, a samo pet minuta kasnije i drugi. Rvali su se praktično napadač Barnlija i štoper Arsenala u dva navrata, više o tome OVDE.

Otišlo se na odmor sa 1:0 u korist "Tobdžija", prvi put da ove sezone Arsenal ima prednost nakon 45 minuta igre.

A onda, nakon manje od tri minuta igre u nastavku, sjajna kontra Arsenala, Lakazet proigrava Obamejanga, a Gabonac efektno trese mrežu Džoa Harta za 2:0 i svoj drugi gol na susretu.

Ipak, nisu se predavali gosti, igrao se 63. minut kada je Barns smanjio na 2:1.

Neizvesno je bilo do samog kraja, a onda je u drugom minutu nadoknade pitanje pobednika rešio Aleks Ivobi.

Ponovo kontra "Tobdžija", sjajno je vukao loptu Ozil, na kraju je i oprobao udarac, ostao je izblokiran, ali se lopta odbila do Ivobija, koji rutinski matira Harta za 3:1, možda je Nigerijac bio u ofsajdu, ali se linijski sudija nije oglasio.

Na kraju pobeda "Tobdžija", koji su peti na tabeli sa 37 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Čelsi. Ekipa Barnlija prva ispod crte sa 12 bodova.