Arsenal kao pre 11 godina, "džoker" iz Gabona i dobri stari Ozil!

ponedeljak 22.10.2018.
22:51

Fudbaleri Arsenala nastavili su sjajan niz rezultata na zatvaranju devetog kola Premijer lige.

Beta/AP Photo/Alastair Grant

"Tobdžije" su na "Emirejtsu" dočekale Lester, na kraju su Emerijevi puleni slavili sa 3:1 (1:1) i to nakon preokreta.

Od starta smo gledali dinamičan meč, prvi su pripretili gosti i to u trećem minutu, Iheanačo se oslobodio čuvara i tukao iz dobre pozicije, ali je Holding uspeo da ga izblokira u zadnji čas.

Samo tri minuta kasnije, ponovo Nigerijac u prilici, ovoga puta je tukao sa ivice kaznenog prostora, ali je Leno odličnom paradom sačuvao mrežu.

U 20. minutu se nemački čuvar mreže istakao još jednom sjajnom odbranom, krajnjim naporom je uspeo da zaustavi pokušaj Megvajera glavom iz jako dobre pozicije.

A onda, 31. minut, Čilvel beži po levoj strani, pokušao je levi bek Lestera da ubaci loptu pred gol rivala, ali ju je Beljerin zakačio i sproveo u sopstvenu mrežu, 0:1 za "Lisice".

Od tog trenutka je Arsenal konačno proigrao, pretio je Džaka iz slobodnjaka, da bi u 45. minutu nakon jako lepog duplog pasa Ozil preciznim udarcem iz kaznenog prostora matirao Šmajhela, uz malu pomoć stative.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, a nakon 15ak minuta igre u nastavku, nova velika šansa za goste, nakon kornera sa desne strane je glavom tukao Ndidi, ali je Nigerijac pogodio prečku.

Samo pet minuta nakon toga, briljantna akcija Arsenala koju je počeo Ozil, Beljerin ubacuje sa desne strane, na pravom mestu se našao Obamejang, koji je samo dva minuta ranije ušao na teren, Gabonac je rutinski zatresao mrežu rivala za preokret i vođstvo Arsenala od 2:1.

Nisu se gosti ni opasuljili od primljenog gola, a "Tobdžije" su postigle još jedan. Nova prelepa akcija, Ozil pušta loptu kroz noge do Lakazeta, ovaj mu je vraća, Nemac potom proigrava Obamejanga, koji još jednom sa samo par metara rutinski trese mrežu rivala za 3:1.

U 79. minutu, još jednom sjajnom akcijom "Guneri" dolaze u idealnu priliku za postizanje gola, ali je nakon pasa Ozila, sa samo par metara, Lakazet umesto u mrežu loptu uspeo da pošalje u Šmajhela.

Imao je Lakazet još jednu izglednu šansu samo par minuta kasnije, tukao je iz dobre pozicije nakon pasa Ivobija, ali nije ni ovoga puta imao sreće, promašio je čitav gol rivala.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Arsenal je vezao sedam pobeda u Premijer ligi, 10 u svim takmičenjima, što su prvi put uspeli da urade posle 2007. godine.

"Tobdžije" su tako nakon devet odigranih kola na četvrtom mestu na tabeli sa 21 bodom, koliko ima i trećeplasirani Čelsi, dok su ispred još Siti i Liverpul sa po 23 osvojena boda. Lester 11. sa devet bodova manje od večerašnjeg rivala.

Arsenal: Leno, Beljerin, Mustafi, Holding, Lihštajner (Obamejang), Toreira, Džaka, Ozil (Remzi), Mhitarijan (Genduzi), Ivobi, Lakazet

Lester: Šmajhel, Amarti, Evans, Megvajer, Mendi, Ndidi, R. Pereira (Gezal), Iheanačo (Olbrajton), Medison (Okazaki), Vardi

08:08

Odlican trener kao što je Emeri je bio slobodan a ti odabereš da dovedeš Lopetegija..neverovatno

NUSKNV-S/P/M/R
07:45

I Totenhem isto ima 21 bod.

Sveznalac-NoviProfil
05:19

Kada je Konte trazio napadaca ja sam molio Boga da dodje Obamejan! Kakva je to igracina! Jedni su govorili slab je on, star, bla bla a momak zabija meni se cini svime osim ledjima. Stvarno fantazija od igraca. Akcija za treci gol sigurno mora biti u TOP 5 za ovu sezonu.

foreverblue
01:54

Emeri radi odličan posao, nisam očekivao da će ovako dobro krenuti.

Pretendor
Monday, 22.10.2018
23:47

Ne pamtim bolju igru Özila, cim on igra igra I ceo tim. Ali opet, I u ovoj utakmici u pojedinim trenutcima se vide najvece slabosti arsenala, zadnji vezni, dzaka, I nedostatak ofanzive kod levog beka. Pod hitno u januaru da dovedu ofansivnog levog beka I zadnjeg veznog, inace bice borba za ligu sampiona.

Di Stéfano
00:52

Ruku na srce,Lihstajner je desni bek a morao je da igra levo.

Mak-Juventino
23:42

Do sada nisam hteo da hvalim Arsenala i Emeria , ali evo , Svaka cast !! Bravo ! Mozda i pomalo neocekivano , Arsenal je prejak

Marcos Alonso
23:40

Opasna serija Arsenala uz to igraju prelijep fudbal,ako ih sta bude kostalo to ce biti odbrana primili su vec 11 golova ali u poslednjim mecevima se i u tom segmentu popravljaju

NikiEmpeHordSvezKing
10:40

Lice na Liverpul iz nekih ranijih sezona . Mnogo golova u obe mreze .

23:34
BenkovackiManitas31*
23:27

Nemam nista protiv Arsenala ali jos nisu odigrali sa nekom jacom ekipom a da su pobedili tako da ovaj rezultat nije pravo merilo njihove snage. Kad ih vidim kako pod presingom Lestera grese na svojoj polovini prilikom iznosenja lopte (pogotovo onaj sta izgleda kao Luiz) mogu misliti sta ce im napraviti Siti ili Liverpul. Ima Arsenal prilicno dobar napad, medju najboljima u ligi ali u otpozadi mnogo tanki. Zelim im srecu ali mislim da nece ni Junajted da dobiju ove sezone a kamoli gradske derbije ili vodeci dvojac

Di Stéfano
00:55

Sine,nema u PL slabih ekipa. Tamo svako moze svakoga da pobedi,pogledaj Junajted na primer od kog je sve izgubio. Oni mogu da izgube i od Celzija i od Sitija i od Liverpula i opet da budu u top 4 bez problema,samo ako nastave da resavaju ovakve utakmice

Wednesday, 24.10.2018
23:19

Nisam ni rekao da ima losih ekipa vec samo da mi Arsenal deluje jako nesigurno, narocito u odbrani i da mi izgleda da ce prsnuti protiv jacih ekipa. Spominjes kako je Junajted izgubio a oni su podjednako losi kao i Arsenal. Siti, Liverpul, Celzi, Totenhem ce pokazati pravo stanje stvari. Vidim da sam pokupio mnogo minusa a napisao sam komentar bez neke zle namere, naprotiv zelim da titulu uzme Liverpul ili Arsenal

A Leicester Crawley
08:57

Slažem se sa tobom, Benkovacki_Manitas.
Nema jedne utakmice od avgusta, u kojoj Arsenal nije odigrao katastrofalno prvo poluvreme. Ako tako odigraju protiv Liverpula, minimum dva gola u mreži u prvih 45 min, a bojim se da, sa Liverpulovim clean sheet rekordom ove sezone, teško mogu da daju više od jednog gola.
Mada, velika tekma može da ih drukačije motiviše. Protiv Čelzija su igrali potpuno drugačije nego protiv slabijih timova.
Po-mo-zi-bo-že! COYG!

Dimebag Darrell
23:24

Ova utakmica je samo pokazala koliko je ovo mocna i lijepa liga!

Gorila u magli! LFC
23:22

Treci gol igraca Arsenala je bila prava poslastica za ljubitelje fudbala,prelepa akcija!

BancheS_Arsenal
23:14

Dobro odigrano,Emery razigro Iwobi-a,Özil konačno da proradi,ovako ako nastave možemo se nadat nečemu

BlueMoon
23:14

Za dva kola Arsenal igra protiv Liverpula,ta utakmica ce biti pravo mjerilo za igru Arsenala.

vojin denic
23:11

Treba pohvaliti Toreiru koji je odlican i veoma bitan igrac.

POGBAA
23:00

Ovaj Arsenal je favorit za titulu

Strahinja
23:00

Samo Dzaku skloniti iz veznog reda i sve je posle dobro. Cak i da igra levog beka...

23:14

Koji si nacionalista bože,sramota #ForzaXhaka 💪

karma
13:10

Dzaka je balvan svi ostali igraci top!Uzivao sam u fudbalu i zelim im da se bore za titulu!!!

Di Stéfano
00:56

Nije nacionalista,rekao je covek i na levog beka bolje da ga stave samo da ne igra veznjaka. Gde si tu video nacionalizam?

Fan Celsija
23:00

Kakva borba za vrh tabele; Čelsi, Siti, Arsenal, Liverpul, Totenhem, svi u 2 boda. Nekako mi najbolje djeluju Siti i Arsenal.

Kolos
00:06

To je Premijer Liga, zato je najbolja na svetu.

10:44

U napadu da ali generalno ipak ne (na Arsenal mislim) . Treba pokazati sklad i balans na svim delovima terena ,a Arsenal to nema . Mozda uspeju da to poprave u toku sezone ali mislim da 3 mesto maksimum za njih. Po meni ,najbolje su se pokazali City i Chelsea. Liverpul pobedjuje na misice ,kad tad ce prosuti bitne bodove.

Wizard08
22:59

Ja sam iskreno najvise iznenadjen igrom iwobija,dobar na lopti,brzo razmislja cime sam najvise iznenadjen,nalazi dobra resenja sve ali sve je ok.

vojin denic
23:07

Iwobi se polako popravlja,prosle sezone je dosta lose igrao ali sada kao da je drugi covek.

el Lobo
23:40

Ovakva igra Ivobija je bila pitanje vremena. Upravo ta brzina razmisljanja i vestina izlaska iz teskih situacija me je uvek fascinirala. Problem prosle sezone mu je bio pas u zavrsnoj trecini terena, to je popravio, ali je uvek bio odlican za tranziciju i prenos lopte.

Ogist Kont
22:58

Arsenalu je bilo potrebno da primi gol da bi oživeo. Promenljiva igra, ali neki trenuci pokazuju koliki kvalitet ima Arsenalov tim. Lester je oštećen i za onaj penal. Velika je prednost za Arsenal to što imaju i Lakazeta i Obamejanga, pošto kada jedan nije raspoložen drugi radi kao sat, što se pokazalo večeras. Emeri je za sada sjajan i nadam se da će mu uprava u budućnosti dati više novca u prelaznim rokovima, jer verujem da može puno toga da postigne.

scofield
22:58

To ovako izgleda kada se igra najelegantnnijem igracu, Ozilu! Majstorr ove igre. Sva tri gola su plod njegove lucidnosti. Svaka cast i Beljerinu, a Genduzi mi se bas svidja, dobar je. A ko nije video 3 gol Arsenala neka to uradi odmah. Dobri stari leprsavi Arsenal.

Gooner1985
22:57

Strašna tekma. Škripimo u odbrani. Iwobi u prvom poluvremenu onaj stari, nesigurni, u drugom čudovište. Mkhitaryan u prvom poluvremenu nevidljiv ali defenyivno strašan, naročito u prvih 5 minuta drugog poluvemena. Özil vizionar, Aubameyang strašan, Lacazetteu se nije dalo večeras. Guendouzi ako ovako nastavi, ima da bude među top 5 na svijetu, nemam riječi... Igrač utakmice Bellerin, sa dvije asistencije i jednim golom. COYG deset zaredom!

Igors Stepanovs
22:56

Kakva akcija za treci,strasno.Vidim poceli da izglasavaju Ozila za MOTM a Belerin dao covek gol i dve asistencije haha :D

jack wilshere
22:55

Kakav je Emery trenercina!!! Covjek mora pobjediti, ubacuje klinca i lika iz veze vraca na beka, koji nikad to nije igrao! I sve se to zacini sa dvije top akcije i gola. Svaka cast, ovo je nadmasilo sva moguca očekivanja nakon onog pocetka sezone.

vojin denic
22:54

Arsenal samo odbranu malo da sredi i bice to odlican tim. Odigrali su odlicno. Prvo poluvreme bilo malih problema ,ali sam znao da ce da preokrenu u drugom.

Red Demon
22:54

Kakav preporod Arsenala neverovatno, treci gol brutalan. Ozil igra nestvarno zainatio se.

Bidza i Tridza
22:53

Svaka cast Arsenalu,nisam ocekivao da ce ovako igrati. Akcija kod treceg gola majstorski izvedena.

22:53

Koliko je Lester ekipa od sjaja do ocaja,znaci mogli su da uvale 2-3 gola prvo pluvreme,primise gol pred kraj i talani raspad kao da je druga ekipa izasla,ali moment utakmce onakva ruka,onakav penal da sudija gleda i ne zeli svira,ono je na nivou JSL majke mi.