Arsenal kao pre 11 godina, "džoker" iz Gabona i dobri stari Ozil!

• Autor: Nikola Miloradović

• 22. oktobar 2018.

• 22:51

Fudbaleri Arsenala nastavili su sjajan niz rezultata na zatvaranju devetog kola Premijer lige.

Arsenal kao pre 11 godina,
"Tobdžije" su na "Emirejtsu" dočekale Lester, na kraju su Emerijevi puleni slavili sa 3:1 (1:1) i to nakon preokreta.

Od starta smo gledali dinamičan meč, prvi su pripretili gosti i to u trećem minutu, Iheanačo se oslobodio čuvara i tukao iz dobre pozicije, ali je Holding uspeo da ga izblokira u zadnji čas.

Samo tri minuta kasnije, ponovo Nigerijac u prilici, ovoga puta je tukao sa ivice kaznenog prostora, ali je Leno odličnom paradom sačuvao mrežu.

U 20. minutu se nemački čuvar mreže istakao još jednom sjajnom odbranom, krajnjim naporom je uspeo da zaustavi pokušaj Megvajera glavom iz jako dobre pozicije.

A onda, 31. minut, Čilvel beži po levoj strani, pokušao je levi bek Lestera da ubaci loptu pred gol rivala, ali ju je Beljerin zakačio i sproveo u sopstvenu mrežu, 0:1 za "Lisice".

Od tog trenutka je Arsenal konačno proigrao, pretio je Džaka iz slobodnjaka, da bi u 45. minutu nakon jako lepog duplog pasa Ozil preciznim udarcem iz kaznenog prostora matirao Šmajhela, uz malu pomoć stative.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, a nakon 15ak minuta igre u nastavku, nova velika šansa za goste, nakon kornera sa desne strane je glavom tukao Ndidi, ali je Nigerijac pogodio prečku.

Samo pet minuta nakon toga, briljantna akcija Arsenala koju je počeo Ozil, Beljerin ubacuje sa desne strane, na pravom mestu se našao Obamejang, koji je samo dva minuta ranije ušao na teren, Gabonac je rutinski zatresao mrežu rivala za preokret i vođstvo Arsenala od 2:1.

Nisu se gosti ni opasuljili od primljenog gola, a "Tobdžije" su postigle još jedan. Nova prelepa akcija, Ozil pušta loptu kroz noge do Lakazeta, ovaj mu je vraća, Nemac potom proigrava Obamejanga, koji još jednom sa samo par metara rutinski trese mrežu rivala za 3:1.

U 79. minutu, još jednom sjajnom akcijom "Guneri" dolaze u idealnu priliku za postizanje gola, ali je nakon pasa Ozila, sa samo par metara, Lakazet umesto u mrežu loptu uspeo da pošalje u Šmajhela.

Imao je Lakazet još jednu izglednu šansu samo par minuta kasnije, tukao je iz dobre pozicije nakon pasa Ivobija, ali nije ni ovoga puta imao sreće, promašio je čitav gol rivala.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Arsenal je vezao sedam pobeda u Premijer ligi, 10 u svim takmičenjima, što su prvi put uspeli da urade posle 2007. godine.

"Tobdžije" su tako nakon devet odigranih kola na četvrtom mestu na tabeli sa 21 bodom, koliko ima i trećeplasirani Čelsi, dok su ispred još Siti i Liverpul sa po 23 osvojena boda. Lester 11. sa devet bodova manje od večerašnjeg rivala.

Arsenal: Leno, Beljerin, Mustafi, Holding, Lihštajner (Obamejang), Toreira, Džaka, Ozil (Remzi), Mhitarijan (Genduzi), Ivobi, Lakazet

Lester: Šmajhel, Amarti, Evans, Megvajer, Mendi, Ndidi, R. Pereira (Gezal), Iheanačo (Olbrajton), Medison (Okazaki), Vardi