subota 18.11.2017.
15:22

Meč za pamćenje ekipe Arsena Vengera, Poketino nadigran prvi put ove sezone, gusto pri vrhu.

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Fudbaleri Arsenala pobedili su ekipu Totenhema rezultatom 2:0 (2:0) u velikom derbiju severnog Londona u 12. kolu Premijer lige.

Arsenal je danas bio za klasu bolji od Totenhema, Vengerov tim je podsetio na najbolje dane, a do pobede je došao golovima Mustafija u 36. i Sančeza u 41. minutu.

Arsenal je u prvih 45 minuta odigrao najbolje poluvreme od početka sezone. Igrači Arsena Vengera bili su svuda po terenu, zatvorili sve napade Totenhema i u potpunosti neutralisali pakleni napadački trio Eriksen-Ali-Kejn.

Počelo je žestoko od samog starta, već u četvrtom minutu Lakazet je ukrao loptu posle greške Dajera, ali je šutirao pored gola.

Ubrzo je Hari Kejn uzvratio opasnim udarcem iskosa sa sedam metara, Čeh je uhvatio živu loptu i to je bio najopasniji pokušaj Totenhema u prvom poluvremenu.

Arsenal je pritiskao rivala, držao goste na svojoj polovini i čekao pravu šansu da ugrozi Uga Ljorisa, koji je u jednom napadu u poslednjem trenutku uklizao ispred Lakazeta i spasao gotovo siguran gol.

U 36. minutu Arsenal je poveo, ali ruku na srce posle nedozvoljene pozicije. Ozil je izveo prekid sa desne strane, Mustafi je bio najviši u skoku i sjajnim udarcem matirao je Ljorisa, a usporeni snimak je pokazao da je Nemac za nekoliko centimetara bio bliži golu od odbrane gostiju.

Sancez Sanchez

Samo pet minuta kasnije, Arsenal je imao dva gola prednosti, delovalo je da je i ovo bio mali ofsajd, ali je usporeni snimak pokazao da je Lakazet bio u liniji, mada je te nijanse teško videti i usporeno. Sve u svemu, Francuz je pobegao odbrani, proigrao Sančeza koji je zakucao loptu pod prečku za 2:0.

Arsenal je u drugom poluvremenu svesno takitčki prepustio loptu i inicijativu gostima i strpljivo branio svoj gol, ali daleko od opasnosti po Petra Čeha.

Indisponirani Hari Kejn je imao još samo jedan pokušaj na početku drugog poluvremena kada je šutirao daleko preko gola.

Koliko su Kejn i Dele Ali bili van svake kategorije loši na današnjem meču dokazuje podatak da ih je Poketino obojicu zamenio 15 minuta pre kraja, a uveo Ljorentea i Sona.

U poslednjih desetak minuta gosti su imali dve dobre prilike, Dajerev odličan pokušaj glavom je zaustavio još boljom intervencijom Petr Čeh, a potom je i Ljorente spustio za Sona, ali je ovaj šutirao preko gola.

Arsenal je sada prišao Totenhemu na samo bod zaostatka, tako da je sada veoma zgusnuto pri vrhu. Totenhem i Mančester junajted imaju po 23, a Čelsi i Arsenal po 22 boda, s tim što kolo još uvek nije završeno.