• Autor: Boban Filipović

• 22. decembar 2017.

• 22:39

Spektakl na 'Emiratima', 'Tobdžije'i 'Redsi' su priredili praznik fudbala.

Premijerni meč 19. kola Premijer lige u kom su megdan delili Arsenal i Liverpul završen je bez pobednika, rezultatom 3:3.

'Redsi' su potvrdili teoremu Milana 'Barda' Živadinovića da je 2:0 najopasniji rezultat, 'Tobdžije' su blic-krigom za pet minuta preokrenule rezultat u svoju korist, na kraju je ipak plen podeljen.

Liverpul je bio bolji rival u prvom poluvremenu, Čeh je bio kao na streljani od dvadesetog minuta do odlaska na odmor i samo zahvaljujući lošoj završnici gostiju posle prvih 45 minuta igre na semaforu je pisalo 0:1.

Vodeći gol za 'Redse' postigao je Kutinjo u 26. minutu, a iz izglednih pozicija za gol promašivali su Salah, Mane i Firmino.

Klopov tim je nastavio tamo gde je stao u prvom i početkom drugog dela igre. U 52. minutu je sevnula kontra gostiju, Salah je povukao, odigrao dupli pas sa Firminom, a onda se preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca iskupio za dva promašena zicera u prvom poluvremenu - 0:2.

Međutim, taj momenat je prenuo 'Tobdžije'. U narednih pet minuta Vengerova ekipa postiže tri gola i preokreće rezultat u svoju korist.

Prvo je Aleksis Sančez ušao iza leđa neopreznom Džou Gomezu i iz peterca se poklonio na centaršut Beljerina sa desnog boka, tri minuta kasnije je Granit Džaka poslao "bombu" sa skoro 30 metara pod prečku Minjoleovog gola, a u 58. minutu Mesut Ozil postiže treći gol za Arsenal, maestralnim 'bocom' posle duplog pasa sa Lakazetom.

Gosti su bili u nokdaunu, ali su upek uspeli da se trgnu od šoka dvadesetk minuta pre kraja. Roberto Firmino je poravnao na 3:3, Petr Čeh je kiksnuo, reagovao ispod svog renomea i lopta je završila u mreži.

Bilo je prilika na obe srane do kraja meča, najzreliju je imao Salah i pogodio spoljni deo mreže, u nadoknadi je zapretio i Ozil udarcem sa distance, ali je ostalo 3:3. I jedni i drugi imaju razloga da žale za pobedom, mada je utisak da je remi najpravedniji ishod ovog duela, koji je fantastična uvertira za prazničnno "ludilo" koje nas čeka.