Arsenal eliminsao Liverpul iz FA kupa!

• Autor: Boban Filipović

• 16. februar 2014.

• 18:54

Četa Arsena Vengera igraće u 1/4 finalu najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu, pošto je savladala na 'Emirejtsu' 'Redse' sa 2:1. Heroji pobede su Oks Čemberlejn koji je postigao vodeći gol i zabeležio asiistenciju kod drugog, kao i čuvar mreže Lukas Fabijasnki.

'Tobdžije' su ušle osvetnički motivisane u ovaj meč, želeći da se iskupe za nedavno doživljenu katasrtofu na 'Enfildu', kada su ih 'Redsi' pregazili sa 5:1.

Dobro je krenulo po Vengerovu četu, koja stiže do prednosti posle 16 minuta igre.

Liverpul se odbranio posle jednog kornera domaćin, mešutim izbijena lopta stiže do Ozila koji centrira za Sanoga, pokušaj visokog napadača je izblokiran, ali sve to prati Oks Čemberjeln koji naleće iz drugog plana i trese mrežu.

Do poluvremena se rezultat nije menjao, te Arsenal na odmor odlazi sa minimalnom prednošću.

Drugi deo igre nije mogao bolje da počne po 'Tobdžije'. Ozil i Čemberlejn su odigrali dupli pas iz udžbenika, Nemac maestrlanim pasom proigrava za Oksa koji probija po desnom krilu, zavrće u sredninu za Lukasa Podolskog koji šalje loptu iza Džonsovih leđa - 2:0. Igrao se 47. minut.

Od tog trenutka igra počinje da se rasplamsava, gledamo fantastičan fudbal i more šansi.

Liverpul kreće na sve ili ništa, beležimo pokušaje Suareza i Staridža, Fabijasnki ostaje nesavladan, na drugoj strani Džons fantastičnom paradnom zaustavlja dobar pokušaj Ozila iskosa sa leve strane. Golman 'Redsa' je imao i jedno fantastično boksovanej na ivici šesnaesterca ispred Podolskog nakon jedne dubinske lopte.

U 59. minutu penal za 'Redse'. Suarez je ušao u protivnički kazneni prostor, napado Monreala koji se povlačio nazad u strahu da ne ispadne iz igre, Podolski je pritrčao da pomogne, to učinio prilično nespretno, Urugvajac pada, a Haurad Veb duva u pištaljku. Stiven Džerard ne greši i smanjuje na 2:1.

Nedugo potom Staridž izbija sam ispred Fabijanskog, poljski golman ga 'hapsi' divnom intervencijom.

Dobar tempo, ubitačan, Suarez je konstatna opasnost za domaćina, pokušao je iz slobodnog udarca, potom i volejom nakon centaršuta Sterlinga, ali promene rezultata nema. Beležimo i pokušaj rezreviste Hendersona, Fabijanski je na visini zadatka.

Dani Ager je u fantastičnoj prilici nakon jednog ubacivanaj pet minuta pre kraja meča, Fabijanski je proleteo u prazno, ali udarac glavom Danca ide pored gola. Dobio je udarac tom prilikom, igrači Liverpula traže penal, Veb odmahuje rukom.

Par minuta kasnije, slična situacija, Džerad izvodi prekid, ista meta, isto odstojanje, ali Fabijanski ovoga puta siguran.

Do kraja nije bilo promena, ostalo je 2:1, Arsenal ide u 1/4 finale FA kupa.